B l a n s k o - Po dvoutýdenní pomlce, zapříčeněné účastí pětice hráčů ve výběru amatérské reprezentace Jihomoravského kraje, se fotbalisté FK Blansko opět představí v mistrovském utkání. V rámci 9. kola divize D zajíždějí svěřenci trenéra Grmely do Uherské Brodu.
Blansko se naposledy v divizi představilo v neděli 21. září, kdy podlehlo ve Staré Říši domácímu celku 3:0. Pětice hráčů z kádru ve složení David Juran, Jakub Šplíchal, Martin Levai, Ondřej Ullmann a Jan Trtílek si chuť spravila minulý týden, kdy reprezetovala Jihomoravský kraj v Srbsku v úspěšné kvalifikaci na amatérské EURO. Ondřej Ullmann nastoupil ve všech třech utkáních v základní sestavě a vstřelil dvě branky. David Juran ve třech utkáních obdržel pouze jednu branku z pokutového kopu, trojice Levai, Trtílek, Šplíchal nastoupila shodně jedenkrát v základní sestavě. „Je to výborný úspěch, ke kterému klukům moc gratuluji. Věřím, že si pohodu z úspěšného turnaje přenesou do dalších divizních zápasů,“ doufá asistent trenéra Radim Bubeníček.

Trenér Grmela má plnou hlavu starostí se složením základní sestavy. Dlouhodobě mimo jsou Radim Bubeníček, Martin Pokorný, David Šural, Milan Brichta a Ladislav Hansl. V posledním utkání ve Staré Říši se zranil také zkušený obránce Petr Čoupek. Zdravotní problémy má rovněž Tomáš Zouhar, k dispozici by naopak měl být jeho jmenovec Michal.

V Uherském Brodu čeká Blansko náročná šichta. Domácí v posledních třech utkáních neskórovali a nezískali ani bod (doma Stará Říše 0:1, venku Žďár nad Sázavou 0:4, venku Otrokovice 0:2). Naposledy zvítězili svěřenci trenéra Františka Ondrůška 10. září v předehrávaném 15. kole, kdy doma porazili poslední Napajedla 4:1. Jednou brankou přispěl k tomuto vítězství také ex-ligový obránce Zdeněk Kroča, který do Uherského Brodu přišel na hostování ze Zlína. „Oslovil jsem ho na konci sprna, potřeboval jsem hráče do obrany. Trénoval jsem ho ve Zlíně někdy před deseti lety. Zdeněk byl v komunikaci s námi a s jedním regionálním klubem v Anglii, kde měl ještě nějaké kontakty, ale tam neuspěl. Získali jsme ho pro dobrou práci do Brodu na zbytek podzimu. Uvidíme, třeba se mu tady zalíbí a zůstane tu delší dobu. V zápase potvrdil svoji kvalitu," řekl na adresu zkušeného zadáka při jeho premiéře proti Napajedlům trenér Ondrůšek. Kroča byl před 14 dny vyloučen v utkání ve Žďáře nad Sázavou, jednozápasový distanc si odpykal v 8. kole, kdy Uherský Brod prohrál v Otrokovicích. „Musíme si na něho dát pozor především při standardních situacích, ve kterých dobře uplatňuje svoji výšku. S Uherským Brodem to vždy bývá boj, který věřím, že tentokrát zvládneme,“ doplňuje Radim Bubeníček.

V uplynulé sezóně ve vzájemných utkáních padla pouze jedna branka. Před rokem na podzim se hrálo v Blansku bez branek, v jarní odvetě pak Broďané díky trefě Stanislava Josefíka zvítězili na domácí půdě 1:0.
Zdeněk Kroča
Ondrusek
Zkušený, 194 cm vysoký obránce odehrál za Zlín v první a druhé lize 201 utkání, v nichž vstřelil 18 branek. Působil také v německém Siegenu, anglickém Luton Town a skotském Kilmarnocku.
(Foto: Deník/Stanislav Dufka)

Utkání ČSK Uherský Brod - FK Blansko se hraje v sobotu 4. 10. 2014 od 15:30 na Orelském stadionu v Uh. Brodě.
rozhodčí utkání: Petr Dorušák (Troubelice) - Petr Drápal (Velký Týnec), Michal Křepský (Těšetice), delegát: Ladislav Kundelius (Brno).

Další zápasy

9. kolo divize D (4. a 5. 10. 2014):
so, 15:30: Bystřice nad Pernštejnem - Otrokovice, Hodonín - Polná
ne, 15:30: Tasovice - Napajedla, Mutěnice - Vrchovina, Pelhřimov - Havlíčkův Brod, Stará Říše - Velké Meziříčí, 16:00: Žďár nad Sázavou - Rosice

Poslední vzájemné utkání

Sezóna 2013/14, 25. kolo, sobota 10. 5. 2014, 16:30
ČSK Uherský Brod - FK Blansko 1:0 (1:0)
Branka: 5. Josefík, ŽK: 34. R. David, 55. Šálek - 49. Trtílek, Rozhodčí: Páral - Adamec, Běhal, Delegát: Nedbal, Diváků: 156
Uherský Brod: M. Ondrůšek - Solařík, M. David (C), Vrága, Kúdela - R. David (75. Nevařil) - Dvořák, Josefík (80. Michalec), Šálek, Mančík (89. Vojtěch Dolina) - Hruboš (56. Velecký)
Trenér: František Ondrůšek
Blansko: Juran - Gromský, Šplíchal, Čoupek, Müller - T. Zouhar, Nečas (C), Horáček (65. Hansl), Pospíšil - Trtílek (60. M. Skoupý), Koudelka
Trenér: Jiří Hajský