Po dlouhých 18 dnech se fotbalisté FK Blansko opět představí na domácím hřišti. V rámci pomalu finišující MSFL se svěřenci kouče Vorlického utkají v předehrávaném 34. kole proti Slovanu Rosice. Ten má v posledních duelech slušnou formu a bodoval čtyřikrát v řadě, navíc v posledních dvou utkání neinkasoval. Domácí budou chtít zapomenout na nevydařený souboj s Baníkem, který skončil porážkou 3:6, a zároveň odčinit poslední vzájemný duel, který na podzim Rosice zvládly na domácí půdě 3:0. Utkání startuje na Údolní netradičně ve středu od 17 hodin.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Rosice patří do popředí ligové tabulky, kde aktuálně drží 5. místo. Po podzimu byl tým známého kouče Petra Čuhela, kterého si fanoušci mohou pamatovat například z působení ve Zbrojovce, Příbrami nebo Slávii, na děleném třetím místě s juniorkou Baníku Ostrava s pětibodovou ztrátou na první pozici. Jarní fázi sezóny nezačaly Rosice optimálně, ale následná zlepšená forma pomohla k současným 53 bodům se skóre 52:27.

V zimní pauze se v mužstvu událo několik změn. Mužstvo opustil Pavel Drbal (přestup do Sparty Brno), David Juran (přestup do SK Olympia Ráječko), Jan Krejčí (přestup do Rakouska), Miroslav Kozel (hostování do FC PBS Velká Bíteš) a Jan Vítámvás (neznámo). Přišel naopak Matěj Novotný (přestup z FK Mladá Boleskav), Fabian Matula (přestup z FC Zbrojovka Brno) a z dorostu poté Sabri Al Dury a Jiří Oborný.

Druhou polovinu soutěže nezačal Slovan dobře, když podlehl Baníku B a Hodonínu. V dalších 10 zápasech však prohrál pouze dvakrát (Vítkovice, Kvítkovice) a vybojoval 3 remízy (Kroměříž, Frýdlant, Hlučín) a 4 výhry (Velké Meziříčí, Zlín B, Slovácko B, Vrchovina). Obzvláště cenné body z Hlučína a Kroměříže, dvou lídrů soutěže, značí kvalitu našeho soupeře a jeho zlepšenou formu, neboť tyto týmy po většinu soutěže vítězí. Aktuální forma Rosic čítá 4 zápasy bez porážky, navíc v posledních dvou utkání neinkasovaly (1:0 Vrchovina a 0:0 Hlučín).

Poslední utkání odehráli rosičtí v sobotu, kdy v domácím prostředí přivítali celek Vrchoviny. O utkání rozhodla situace deset minut před koncem, když střela v pokutovém území trefila ruku stopera Vrchoviny Batelky. Domácí Daniel Přerovský, který se dříve představil i v blanenském dresu, situaci využil a vstřelil jedinou branku, která nakonec pomohla ke tříbodovému vítězství Rosic v poměru 1:0. „Další smolná prohra. Co k tomu říct? Šli jsme vítězství naproti, musím kluky pochválit za předvedený výkon, ale koncovka je velice špatná. Slibné příležitosti nedokážeme přetavit do finální fáze, která přinese kýžený gól. V zápase jsme měli šance, ale nestačilo to nakonec ani na bod. Chybí nám klid a větší důraz v koncovce,“ cedil mezi zuby asistent Vrchoviny Petr Folprecht.

Nejlepším střelcem soupeře je útočník Adam Fila, který si připsal už 10 zářezů na pažbu. Pouze o gól méně má Daniel Přerovský. Nejzkušenějšími hráči co do počtu startů v MSFL jsou obránce Tadeáš Zezula (179 startů) a zmiňovaný Daniel Přerovský (163 startů)

Z KÁDRU BLANSKA

Blanenští mají za sebou sérii tří venkovních utkání v řadě. Nejprve uhráli cenný bod v Hranicích po remíze 1:1, kde se prosadil Ondřej Šedivý. Následoval povedený výjezd do Uherského Hradiště, kde Blansko vyloupilo B-tým Slovácka a odvezlo výhru 1:0, když se prosadil střelec Miloš Kapur. Poslední z trojlístku byl výjezd do Ostravy, kde na legendárním stadionu Bazaly Blansko nestačilo na rezervu Baníku a odjelo s prohrou 3:6. „Nemyslím si, že by byl Baník o tolik lepší než my, i když se mu teda povedlo vstřelit během půl hodiny 4 branky. Myslím si, že jsme nebyli dostatečně koncentrovaní hned od začátku zápasu a start zápasu nám utekl, což se nesmí stávat. Zároveň jsme měli trošku problém během těch 30 minut s velikostí hřiště, které na Baníku je a museli jsme si více zvykat na orientaci na hřišti,“ měl jasno srbský útočník Miloš Kapur. Zároveň v rozhovoru dodal: „Rád bych zmínil, že se nám teď poslední období dařilo a doufám, že jsme našimi výsledky upoutali pozornost všech fanoušků. Věřím, že nás přijdou ve středu proti Rosicím a v sobotu proti Frýdlantu podpořit a vytvoří nám skvělou domácí atmosféru!“

Srbský kanonýr je zároveň stále v boji o krále střelců soutěže, když si v Ostravě připsal už svoji 17. branku sezóny. Na Šimona Chwaszcze z Kroměříže ale ztrácí 5 branek.

Utkání na stadionu na Údolní ulici začíná netradičně ve středu od 17 hodin.

Sestava Rosic z posledního utkání proti Vrchovině:
Zádrapa – Černý (K), Zezula, Kulík (52. Buchta), Praks – Novák – Dobrovodský (60. Kotásek), Selinger (83. Sedláček), Přerovský (83. Kršák), Matula – Fila (52. Koláčný)

Sestava Blanska z posledního utkání se Slováckem B:

Kubica - Chyla (50. Spáčil), Černý, Feik - Holman (79. Kamenský) - Abdellaoui (50. Šedivý), Tulajdan (C) (50. Jaroš), Dani Lual, Rajčinec - Williams (68. Šíp), Kapur

Poslední 3 vzájemná utkání:

Zimní příprava, 28.01.2023

FK Blansko – FC Slovan Rosice B 3:2 (1:1)
Branky: 29. Smrkča, 63. Šedivý, 86. Feik – 10. Praks, 68. Fila
Blansko: Nešetřil - Černý, Šíp, Zúbek - Spáčil, Psota - Chloupek, Nash, Fiala - Tulajdan, Williams
Střídali: Feik, Dano, Smrčka, Holman, Porč, Šedivý, Kubica
Rosice: Zádrapa – Kotásek (46. Černý), Kršák (46. Zezula), Buchta, Praks (46. Novotný) – Kulík (46. Novák) – Přikryl (58. Mutina), Selinger (46. Koláčný), Sedláček (58. Haminger), Kozel (58. Fila) – Fila (40. Dobrovodský)

17. kolo MSFL (2022/23), 31. srpna

FC Slovan Rosice - FK Blansko 3:0 (0:0)
Branky: 58. Praks, 64. Kulík, 68. Drbal (pen.)
Rosice: Zádrapa - Černý (C) (84. Král), Drbal, Buchta, Praks - Novák - Koláčný, Selinger (57. Dobrovodský), Kulík (74. Krejčí), Sedláček (74. Kršák) - Přerovský (57. Fila)
Blansko: Kalina - Chyla (85. Rajčinec), Blažík (85. Psota), Smrčka (C), Kamenský (65. Černý) - Feik, Dano - Thon, Holman (65. Abdellaoui), Tulajdan (72. Crhan) - Kapur

Letní příprava – 23.07.2022

FC Slovan Rosice - FK Blansko 2:2 (0:0)