B l a n s k o - Po svém zimním přestupu z Líšně se poprvé prosadil za Blansko v mistrovském utkání. Útočník Jindřich Stehlík poslal svůj tým proti Kroměříži velmi brzdy do vedení, ale v dalším průběhu převzal iniciativu soupeř, který nakonec zvítězil na Údolní 2:1.
Jak hodnotíš domácí porážku s Kroměříží?

Jsem rád, že utkání hodnotím až s odstupem času (rozhovor byl pořizován v neděli pozn. autora), protože bezprostředně po zápase v emocích bych asi řekl něco, čeho bych později litoval. Každopádně porážka byla vzhledem k výkonu, který jsme předvedli, zasloužená. Chtěli jsme hrát stejně, jako v Uničově, kde jsme byli domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme předvedli pravý opak.

Zaznamenal jsi premiérovou trefu v dresu Blanska. Jak jsi viděl situaci v 6. minutě?

Po dlouhé době jsem měl celkem úspěšnou přípravu, co se týká vstřelených branek, takže jsem věřil, že si formu přenesu i do ligy. Bohužel, hned v prvním utkání s Mohelnicí jsem spálil obrovskou šanci, takže jsem rád, že jsem se konečně trefil. Kvůli gólům jsem do Blanska přišel. Bohužel můj první na body nestačil. Situaci jsem viděl tak, že Luba (Luboš Chloupek pozn. autora) šel jeden na jednoho a dával krásný centr do kapsy. Já si ho našel na zadní tyči a soustředil jsem se jen na to, abych míč čistě trefil a nevymýšlel zase nějaký nesmysl.

Vedoucí branka vám měla pomoci, ale spíše nakopla soupeře. Kde se podle tebe zápas lámal?

Tou brankou jsme se uspokojili a mysleli si, že to půjde samo. Přestali jsme hrát, vypadli z tempa hry a jen jsme běhali kolem hráčů, aniž bychom podstupovali osobní souboje. Potom Jirka (Jiří Floder pozn. autora) konečně něco chytil (smích), když zneškodnil penaltu Silnému. Ve třetím zápase to byla třetí penalta proti nám a podle mě ani jedna nebyla 100%, takže nevím, jestli je to naše chyba, nebo někoho jiného. Místo toho, aby nás tento moment nakopl a soupeře položil, tak jsme poločas pouze dohráli.

Ve druhém poločase už jste brankáře Kofroně příliš neohrozili. Proč to v ofenzivě nefungovalo?

Nedokáži přesně říct, čím to bylo. Málo střílíme a to i ze střední vzdálenosti a do vápna nechodilo příliš mnoho centrů, a když už nějaký přišel, tak jsme je netrefovali dobře. Tohle musíme zlepšit, tlačit se více do koncovky a přidat na důrazu.

Ze tří jarních duelů jste získali pouhý bod a cesta za záchranou tak bude ještě více trnitá. Jak to vidíš ze svého pohledu?

Myslím si, že jsme měli na to získat minimálně čtyři body. Doma s Mohelnicí jsme si zasloužili vyhrát, ale bohužel jsme neproměnili šance. V Uničově jsme proti favoritovi odehráli dobrý zápas, ale nedali jsme penaltu a pak byla proti nám nařízena taková hodně zvláštní, kterou domácí proměnili a my už pak nedokázali vyrovnat. Ale nic není ztraceno. Teď jedeme do Třebíče a pak hostí doma 1. HFK Olomouc, což jsou naši přímí konkurenti. Bude důležité předvést výkon hodný boje o záchranu. Ve hře je ještě sousta bodů a my zbraně ještě rozhodně neskládáme. Věřím, že další zápasy zvládneme a cíl, který jsme si před začátkem jara vytyčili, splníme.

Děkujeme za rozhovor a ať se tobě i týmu daří!

Foto: Deník/Zdeněk Vlach