Finální výzva podzimu stojí před blanenskými fotbalisty. Svěřenci trenéra Petra Vašíčka se opět představí doma, kde je čeká B-tým ligového Zlína. A jelikož probíhá reprezentační pauza, může být rezervní mužstvo silnější než obvykle.

Předchozí dvě kola nedopadla podle přání Jihomoravanů. V Uničově i doma s Hlučínem padli o jediný gól a propadli se na osmou příčku MSFL. Stále však mohou završit podzimní část soutěže úspěchem a dostat se na lepší pozici. Blansko by rádo navázalo na domácí bitvy s Velkým Meziříčím nebo Frýdkem-Místkem, v nichž vstřelilo čtyři a pět branek.

Papírově je na tom Zlín B mnohem hůře. V tabulce mu náleží patnáctá příčka s náskokem šesti bodů na poslední Otrokovice. Za uplynulých devět utkání navíc ani jednou nevyhráli a získali pouze dvě remízy. Jedna z nich přišla právě minulý týden, kdy Zlín B hrál nerozhodně s Uničovem 1:1.

Ligová rezerva ale bude mít proti Blansku výhodu. Protože je reprezentační přestávka, mohou sestavu posílit některá jména z hlavního týmu. „Musíme si uvědomit, že Zlín je na spodku tabulky a chce urvat co nejvíce bodů na podzim. Nečeká nás nic jednoduchého,“ uvědomuje si trenér Vašíček. Proto musí být přístup domácích stoprocentní.

„Za Hlučín nemám hráčům co vytknout, odehráli své maximum. Když k duelu přistoupíme stejně, snad budeme mít i štěstí a vybojujeme vítězství,“ doufá blanenský kouč. Teď má jeho celek na kontě sedmadvacet bodů za devět výher v šestnácti zápasech.

Přáním Blanska tak je, aby zakončilo podzim s třicetibodovou bilancí. „Na začátku soutěže jsme vůbec nedoufali, že bychom takový počet mohli mít. Samozřejmě si chceme na sebe taky trochu naložit, takže se třiceti body bychom byli spokojeni,“ dodává Vašíček.

V sezóně už nastoupili domácí hráči i proti A-týmu Zlína. Pohárový souboj ovšem zvládl ligový mančaft 4:1, přestože se mu Blansko umělo herně vyrovnat. Tentokrát věří, že se zadaří i výsledkově. Dojděte zafandit v sobotu 13. listopadu od 14 hodin, hrát se bude na stadionu v Údolní ulici.

Autor: Tadeáš Mima