3:0

Karviná B

3

0

Patnácté kolo MSFL znamená pro fotbalisty Blanska poslední venkovní utkání podzimní části soutěže. Jeho soupeřem bude Znojmo, které se pohybuje prakticky celý podzim v podobných místech v tabulce. Znojmo doma zatím zaznamenalo pouze jediné vítězství, když v polovině října porazilo Hranice. Blanenští budou naopak chtít vylepšit bilanci na stadionech soupeře. Utkání na Městském stadionu v Horním parku startuje v neděli od 10:15 hodin.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Znojemští fotbalisté proplouvají podzimní částí podobně jako ti blanenští a zatím to stačí na 17. místo tabulky s celkovým ziskem 12 bodů. Celkově náš soupeř zaznamenal 7 porážek (Hodonín, Rosice, Frýdlant, Kroměříž, Hlučín, Vrchovina, Uherský Brod), 6 remíz (Slovácko B, Vítkovice, Kvítkovice, Velké Meziříčí, Frýdek-Místek, Uničov) a 2 výhry (Zlín B, Hranice). Právě proti Hranicím zvítězilo Znojmo prakticky před měsícem, když utkání ovládlo v poměru 3:0.

Naposledy se Znojmo představilo proti Uherskému Brodu, kterému podlehlo na tamním umělém trávníku 0:3. Domácí Brod šel do vedení již ve 24. minutě, avšak utkání bylo celou dobu velmi otevřené a vyrovnané. Pojistku přidal Brod až v 89. minutě, a nakonec padl ještě gól na 3:0 v 92. minutě. Trenér Brodu Pazdera v rozhovoru potvrdil, že to nebylo vůbec snadné vítězství. „Výsledek sice vypadá, jako bychom vyhráli rozdílem třídy, ale do poslední chvíle jsme se se soupeřem tahali. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože po sérii zápasů bez výhry jsme body nutně potřebovali,“ uvedl. Je tedy jasné, že blanenské nečeká vůbec snadné utkání. Navíc domácí budou mít jistě velkou motivaci, aby se rozloučili s podzimní částí na domácí půdě vítězstvím. Velkou motivaci bude mít jistě blanenský tahoun Filip Holman, který do Blanska přišel právě ze Znojma. Zápas bude speciální také pro znojemského brankáře Františka Chmiela, jenž v Blansku působil na jaře roku 2021.

Nejzkušenějším a zároveň nejstarším hráčem v kádru Znojma je 37letý obránce David Komínek, který si v MSFL připsal již 206 startů. Nejlepším střelcem je brazilský záložník Matheus Goncalves se 4 brankami, sekundují mu exligový útočník Josef Čtvrtníček a křídelník Marko Kilibarda, kteří mají na svém kontě 3 přesné trefy.

Poslední vzájemné utkání s Blanskem odehrálo Znojmo v loňské sezóně v březnu na Údolní a Znojmo deklasovalo Blansko 4:0, když se vypracovalo čtyřbrankový náskok hned v první půli. Blansko tak má co napravovat.

Z KÁDRU BLANSKA

Blansko se naposledy představilo na Údolní proti Hodonínu, který přijel s velmi slušnou formou na hřištích soupeřů. Z pochmurného utkání se však stala jednoznačná záležitost z pohledu Blanska, které přehrálo hosty celkovým poměrem skóre 6:1. Zápas to však jednoznačný vůbec nebyl. Hodonín mohl jít již ve 4. minutě do vedení, Bohun ovšem po nedorozumění obrany netrefil odkrytou branku. O 6 minut později tedy otevřel brankový účet zápasu na druhé straně Kapur. Blansko si do poločasu vypracovalo zásluhou Jaroše a Thona tříbrankový náskok, zatímco Hodonín další dvě stoprocentní příležitosti neproměnil. Během 10 minut druhého poločasu Blansko navýšilo své vedení, když se podruhé v utkání prosadili Jaroš s Thonem. Hodonín se snažil s nepříznivým stavem něco dělat, ale čtvrthodiny před koncem se radovali opět blanenští, když se prosadil kapitán Smrčka. Hosté korigovali až v 80. minutě brankou Jágera. Blansko si tak po výhře 6:1 připsalo veledůležité 3 body a odrazilo se ze sestupových pozic.

Blanenští se po výhře nad Hodonínem posunuli v tabulce ze 17. na 15. místo tabulky s celkovým součtem 14 bodů. Znojmo na Blansko ztrácí 2 body. Miloš Kapur se osamostatnil na 3. místě v tabulce střelců MSFL a má na kontě již 9 přesných zásahů. Na první místo mu chybí 4 přesné trefy. Za zmínku stojí také gólové představení Karla Jaroše, který má na kontě už 6 gólů.

Duel na Městském stadionu v Horním parku startuje v neděli 13. listopadu od 10:15 hodin.