B l a n s k o - Blanenské fotbalisty čeká poslední soutěžní duel v letošním kalendářním roce. V rámci 16. kola se svěřenci Zbyňka Zbořila podívají na Vrchovinu.

Blanenští fotbalisté jedou do Nového Města na Moravě již jako mistři podzimní části. Dá se tak předpokládat, že prostor dostanou i méně vytěžovaní hráči a naopak ti vytíženější dostanou prostor pro odpočinek.

Samotná Vrchovina nebude jednoduchým soupeřem. Tým z Vysočiny si hraje klidný střed tabulky a se dvaadvaceti body drží jedenáctou příčku. Poměr skóre 18:17 dělá z Vrchoviny jeden z nejméně střílejících celků, ale také jeden z těch méně inkasujících. Svěřenci Richarda Zemana dokázali potrápit nejednoho favorita. Remíza s Baníkem, výhra nad Zlínem, nebo také tři body proti Vyškovu jsou tomu důkazem. Na druhou stranu v posledním kole nepotvrdila Vrchovina roli favorita a s Otrokovicemi prohrála 1:4.

Nejlepším střelcem SFK je s devíti zásahy Tomáš Duba, kterého stíhá až obránce Lukáš Smetana, jenž dal pouze dva góly. Ostatní hráči se prosadili maximálně jednou. Smetana je také nejtrestanějším hráčem Vrchoviny, neboť inkasoval již osm žlutých karet.

Pro Blansko je to poslední soutěžní duel v roce 2019, né však úplně poslední zápas jako takový. Vedení FK Blansko dokázalo domluvit přátelské střetnutí s MFK Vyškov, které se odehraje 20. listopadu na umělé trávě na Sportovním ostrově.