Blansko - Poslední utkání letošní FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čeká Blansko v sobotu od 13:30 na pražském Strahově, kde jihomoravský celek přivítá poslední tým F:NL FC Slavoj Vyšehrad.

Pražský klub byl založen v roce 1907, ale spíše než sportovními výsledky si v poslední době vydobyl popularitu díky kultuře. Právě Vyšehrad je týmem fiktivního fotbalisty Julia Lavického, kterého v seriálu Vyšehrad ztvárnil Jakub Štáfek.

Tým Vyšehradu působí ve F:NL už druhým rokem, po loňském překvapení, kdy Vyšehrad získal 33 bodů a poměrně klidně se udržel, přichází vystřízlivění. Po jedenácti kolech se tým z hlavního města nachází na čtrnácté pozici se ziskem jednoho jediného bodu, který svěřenci Romana Nádvorníka získali paradoxně s patrně nejsilnějším týmem soutěže - Hradcem Králové.

V kádru pražského klubu se dá najít několik známých jmen, v obraně nastupuje velezkušená dvojice Tomáš Jablonský - Milan Nitrianský, v záloze pak najdeme bývalého hráče Zbrojovky Brno a ligové Příbrami, Dominika Kříže. Za zmínku určitě stojí i bývalý středopolař Slavie a Dukly Praha, Milan Černý.

V letošní sezóně nastřílel Vyšehrad jen čtyři branky, o které se postarala čtveřice Drobílek, Košút, Králiček a Tomáš Dočekal. Všech 990 minut odehrál jediný hráč z kádru Romana Nádvorníka - obránce Vojtěch Šandera. O brankoviště se dělí dvojice Martin Otáhal a Matouš Babka, kteří odchytali 405, resp. 585 minut.

Blansko nebude chtít na Vyšehradě určitě nic podcenit a zlepšit si bodové konto před zimní pauzou. Už teď je ale jasné, že Blansko nečeká v jarní části nic jednoduchého a záchrana je ještě daleko. „Nebude to jednoduchý zápas, musíme ale udělat všechno pro to, abychom si z Prahy odvezli tři body. Jedině tím můžeme podzimní část sezóny ještě zachránit a nenechat si uskočit týmy nad námi,“ má jasno kouč Oldřich Machala.