3:0

Karviná B

3

0

V dalším domácím zápase před koncem podzimní části svedou blanenští fotbalisté bitvu proti soupeři z Hodonína. Tomu patří velmi slušné 7. místo tabulky MSFL, kam postoupil po vítězství v Divizi D. Blansko bude chtít odčinit prohru z Frýdlantu, kde zápas ztratilo v poměru 0:1, hosté chtějí navázat na poslední úspěch v podobě vítězství nad Uherským Brodem. Zápas na Údolní startuje v sobotu od 14 hodin.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Hodonín v loňské sezóně hrál Divizi D, kterou s přehledem ovládnul, když zaznamenal celkem 22 vítězství, 2 remízy a pouze 2 porážky. Náskok na druhou Zbrojovku Brno B činil úctyhodných 15 bodů. V letošní sezóně se týmu z jihu Moravy daří, když drží velmi solidní 7. místo za 5 výher (Znojmo, Vítkovice, Zlín, Vrchovina, Uherský Brod), 4 remízy (Rosice, Velké Meziříčí, Hlučín, Frýdek-Místek) a 5 proher (Kroměříž, Slovácko, Kvítkovice, Hranice, Uničov), celkově 19 bodů v tabulce MSFL.

Poslední utkání sehrál Hodonín na domácím stadionu proti Uherskému Brodu. Domácí o svém vítězství rozhodli již v prvním poločase, kdy po gólu Kadlece ze 3. a Holka z 45. minuty vedli 2:0. Pojistku na vítězství pak přidal v 88. minutě Helísek. „Co si budeme povídat, bylo to velmi těžké utkání. Mělo náboj jako v derby, ale čekali jsme to. Brod má v kádru velmi mladé běhavé kluky, kteří jsou navíc agresivní. Fotbalovou kvalitu prokázali i dnes. Porazili jsme je, s výsledkem jsem spokojen, ale výkon nebyl ideální,“ řekl po utkání hodonínský kouč Pavol Švantner. „Máme trošku rozházenou sestavu, hlavně na krajích hřiště. Chtěli jsme do utkání dobře vstoupit, což se nám podařilo. V první půli jsme měli hru pod kontrolou.“

Nejzkušenějším hráčem v kádru našeho soupeře je čtyřicetiletý obránce David Helísek, jenž dlouhé roky oblékal dres Znojma a v sezoně 2013/14 s ním hrál i 1. ligu. Obranu doplňuje zkušenostmi i třiatřicetiletý Ondřej Sukup, který se může pyšnit 50 prvoligovými starty. V záloze vyčnívají Tomáš Langer (111 startů v MSFL) a letní posila Milan Kadlec. Kadlec je odchovancem pražské Sparty, za kterou si v listopadu roku 2016 připsal start v Evropské lize, když zasáhl do duelu základní skupiny s Hapoelem Beer Ševa. V klubu se však výrazněji neprosadil a následně odehrál 5 sezón ve 2. lize. V útoku se nejvíce daří Martinu Holkovi, který zaznamenal již 5 přesných tref. Dotírají na něj ale devatenáctiletý Tibor Jáger se třemi brankami, stejně tak záložník Jakub Pazdera.

Zápas s Blanskem bude speciální pro duo Sukup-Holek. Oba tito hráči nastupovali v Blansku během jeho působení ve 2. lize.

Z KÁDRU BLANSKA

Blanenští zaznamenali v posledním zápase porážku na půdě Frýdlantu, kam svěřenci kouče Vorlického odjížděli s jasným cílem – odvézt výhru. Bohužel se to však nepovedlo. O osudu utkání rozhodl domácí Velička v 57. minutě. Blanenští naopak žádnou ze svých několika příležitostí nevyužili. „Zápas byl takový, jaký jsem očekával. Frýdlant sázel především na rychlé protiútoky a nám nezbývalo nic jiného než dobývat jejich blok. Bohužel jsme ani jednu z našich šancí nebo pološancí nedokázali dotáhnout do konce. Soupeř naopak asi ze dvou vážnějších situací vstřelil gól,“ hodnotil utkání Miroslav Kamenský, který rozebral i gólovou situaci. „Chyba byla už na začátku, že průniková přihrávka prošla do strany, odkud přišel centr. Další chybou bylo postavení. Místo toho, abychom se chytli s nabíhajícím hráčem, jsme bránili prostor a útočník pak hlavičkoval zcela sám.“ Blansko nyní narazí na Hodonín. „Zápas s Hodonínem bude fyzicky náročný. Je to dost takticky vyspělý tým, zdobí ho rychlý přechod do útoku a hodně centrovaných míčů do vápna na vysokého hrotového útočníka. Každopádně věřím v to, že se všichni dobře připravíme a 3 body, které potřebujeme, zůstanou doma!“

Blansko momentálně okupuje 17. příčku tabulky se ziskem 11 bodů. Na nesestupové 16. místo, které patří Velkému Meziříčí, ztrácí Blansko bod. Rozšířit střeleckou sbírku bude chtít Miloš Kapur, který má na kontě 8 přesných tref, dobrou formu prokazuje v posledních zápasech také Thon Gumnok Danilual. Uvidíme, zda bude Blansko úspěšné a připíše si na Údolní velmi chtěné 3 body a odrazí se od sestupových pozic.

Duel na Údolní startuje v sobotu 05. listopadu od 14:00.