Karviná B

Karviná B

Čtyřiadvacáté kolo F:NL přivádí do Blanska třetí pražský tým, který působí ve druhé nejvyšší soutěži - FC Slavoj Vyšehrad. Předposlední domácí duel začíná v sobotu v 17:00 a sledovat jej budete moct prostřednictvím portálu onlajny.com

Vyšehradští fotbalisté nezažívají dobrou sezónu. V sezóně vyhráli pouze jednou, když na podzim porazili Blansko 2:1. Mezi další bodové zisky Vyšehradu patří dvě remízy a zbývajících 20 zápasů pražský tým prohrál. „Očekávám utkání, kdy budeme mít více ze hry. Nebude to jednoduchý zápas, stejně jako s každým jiným ve 2.lize, ale chceme jim vrátit porážku z podzimu,“ vyhlíží duel Ondřej Sukup.

Blanenské fotbalisty i přesto nečeká nic jednoduchého. V posledním utkání Vyšehrad potrápil Varnsdorf, se kterým vedl až do 77. minuty a v závěrečných okamžicích ztratil i remízu a prohrál 1:2. „Víme jaký máme cíl na zbylé tři utkání a chceme se sportovně zachránit. Takže do posledních dvou týdnů jdeme s plnou vážností,“ dodává Sukup.

V kádru pražského klubu se dá najít několik známých jmen, v záloze najdeme bývalého hráče Zbrojovky Brno a ligové Příbrami, Dominika Kříže. Za zmínku určitě stojí i bývalý středopolař Slavie a Dukly Praha, Milan Černý. Nejlepším střelcem Pražanů je dvojice Suchan - Drobílek, oba se prosadili dvakrát.

Podzimní duel, jak už bylo řečeno, ovládli Pražané poměrem 2:1, když obrátili vývoj duelu. „Vedli jsme a měli dvě nebo tři příležitosti, jak vedení pojistit druhou brankou. Ve druhém poločase jsme měli snad pět vyložených příležitostí. Dali jsme zase i tyčku, jenže místo toho, abychom vedení pojistili a vyhráli, tak jsme se sami o body připravili. Soupeř nás potrestal, nechali jsme si dát dva góly,” komentoval prohru tehdejší kouč Machala.

Blanenští fotbalisté mají předposlední šanci na potěšení domácích příznivců. Zápas 24. kola začíná v sobotu v 17:00.