B l a n s k o - Předposlední zápas v rámci zimní přípravy čeká o nadcházejícím víkendu fotbalisty A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila hostí v sobotu na domácí umělce na Mlýnské celek FC Dosta Bystrc-Kníničky.

Info o soupeři

Klub před deseti lety hrál druhou nejvyšší soutěž. Po pádu do MSFL v letě roku 2007 usedl na lavičku brněnského klubu současný trenér Blanska Zbyněk Zbořil. „Po sestupu jsme tehdy skládali úplně nový mančaft. Byla to moje první zkušenost s třetí ligou. Nakonec jsme obsadili 7. místo. V další sezóně se nám nepodařil start a já u mužstva skončil. Věřil jsem ale, že tým je na sezónu připraven dobře, což se nakonec potvrdilo, protože skončil na 3. místě,“ vrací se do minulosti kouč Blanska.
V roce 2010 Bystrc z MSFL sestoupila. V rámci sezóny 2010/11 se Blansko s Bystrcí utkalo v divizi D. V obou zápasech se tehdy z tříbodového zisku radoval hostující tým. Blansko zvítězilo 2:0, Bystrc dokonce 4:0. Poslední konfrontací obou klubů zůstávají zápasy v rámci sezóny 2013/14. Nejprve v předkole domácího poháru Bystrc vyřadila Blansko po výhře 1:0, branku vsítil Petr Šíp. V divizi pak oba zápasy skončily shodným skóre 2:2 (venku branky: 36. Doležel, 72. Košulič - 30. Trtílek, 87. Müller, doma branky: 17. Koudelka z pen., 80. Nečas - 34. Doležel, 72. Kugler). Dres Bystrce v minulosti oblékalo několik hráčů, kteří působili i v našem klubu. Jsou jimi Aleš Slanina (postup do 2. ligy), Libor Němec (zápasy v MSFL), Radim Bubeníček, Přemysl Fousek, Petr Šíp, Michal Kugler, Radim Vlček, Jan Pšikal, Jan Zich, Petr Crhák, Jan Doležel, Michal Šenk, Martin Sehnal I, Martin Sehnal II - brankář), Martin Marák, Filip Křivánek, Tomáš Sodomka či Marek Chlad. Od října 2012 do dubna 2014 pak na její lavičce působil bývalý blanenský trenér Michal Kugler.

Po sestupu z divize v roce 2014 Bystrc obsadila v krajském přeboru 5. místo a v loňské sezóně 3. místo. Po podzimní části aktuální sezóny Bystrc figuruje na 3. místě se ziskem 32 bodů, skóre 41:22. Nejlepším střelcem mužstva a také celé soutěže je záložník Jan Urban, který v 15 utkáních vstřelil 18 branek. V Bystrci uplatňuje své zkušenosti z angažmá v Olomouci, Opavě, Zbrojovce Brno či Dunajské Stredy. Dres brněnského celku obléká také Lukáš Matyska, který rovněž působil ve Zbrojovce. MSFL si v Třebíči zahrál vytáhlý obránce Petr Svoboda, divizi v Rosicích pak záložník Ondřej Makiš.

Před 14 dny se Bystrc střetla v přípravě s Líšní, které podlehla poměrem 5:0 (2:0). V posledním přípravném zápase pak svěřenci trenéra Danihelky porazili TJ Rajhradice 3:2 (1:2). Blansko se s Bystrcí v přípravě utkává pravidelně. Naposledy zvítězilo na sklonku července 2016 v Žebětíně 3:0 (1:0), branky: 35. T. Juříček, 69. Chloupek, 88. D. Šmerda.

Z domácí kabiny

Blanenští hráči mají za sebou tři tréninkové jednotky na umělé trávě na Mlýnské. Ta poslední bude následovat v pátek. Trenér Zbořil postrádá dlouhodobě zraněného Jaromíra Motyčku a minimálně měsíc se bude muset nově obejít bez Stanislava Píška. Toho čeká v pondělí operace kolena. „Zranění Standy Píška mě mrzí. Koleno už ho zlobilo delší dobu a bohužel si nyní vyžádá operativní zákrok. Věřím, že se dá co nejrychleji do pořádku a pomůže nám se záchranou. V sobotu budeme chtít navázat na dobrý výkon proti Prostějovu, ustálit složení některých dvojic hráčů a zvládnout defenzivní činnost lépe jak minulý týden,“ dodal trenér Zbyněk Zbořil.

Zima 2017 - přípravné utkání č. 9
FK Blansko - FC Dosta Bystrc-Kníničky