B l a n s k o - Když před začátkem jarní části nastupoval Zdeněk Veselý do funkce předsedy klubu, tak určitě nemohl tušit, jak složité období klub čeká. Z nadějně rozehrané MSFL se stihl odehrát jediný zápas a soutěž byla ukončena. Teď se svými kolegy připravuje klub na novou sezónu, tentokrát již v poloprofesionálních podmínkách, v případě postupu do F:NL v ryze profesionálních.

Jak byste zhodnotil ono turbulentní období po vašem nástupu? (změna předsedy, start MSFL, přerušení MSFL, konec MSFL, příprava na zatím neznámou soutěž)

Bylo to období velmi zvláštní. Nepamatuji si, že by někdy došlo k nedohrání soutěží a k tak dlouhému období bez mistrovských zápasů. Na začátku dubna bylo rozhodnuto, že soutěže od 3. ligy dolů se dohrávat nebudou. Od poloviny dubna jsme s kolegy začali připravovat klub na sezónu 2020/2021, a to jak na variantu startu v MSFL, tak ve FNL.

Blansko stále neví, jakou soutěž bude hrát, jak velká je to komplikace pro vás?

Komplikace to je. Přiznám se, že když jsem na podobnou otázku odpovídal na konci dubna, domníval jsem se, že v tuto dobu (5.7.2020) už bude jasno. Zatím bohužel není a situace se dále komplikuje. Problémy s COVID-19 se objevily v Třinci, následně v Karviné a kdo ví, co všechno ještě přijde. Od začátku příprav na nový ročník to máme postavené tak, síla kádru pro II. nebo III. ligu nebude příliš odlišná, protože v případě účasti v MSFL bude naším cíle hrát opět o přední příčky a postup do II. ligy. Problematické je to z toho pohledu, že někteří hráči, s nimiž jednáme o příchodu do Blanska, chtějí v našem klubu působit jen v případě naší účasti ve II. lize.

Případná účast ve druhé lize je podmíněna určitými změnami. Jaké změny už proběhly a jaké ještě proběhnout?

Zásadní změnou je, mužská kopaná v Blansku byla od 1.7.2020 vyčleněna do nově založené společnosti s ručením omezeným Fotbalový klub Blansko, s.r.o. Mládežnická kopaná zůstává v FK Blansko, z.s. V s.r.o. vznikla nově funkce generálního manažera, který je odpovědný za provoz klubu. Oficiálně byl jmenován rovněž lékař a fyzioterapeut mužstva. Byly provedeny i některé další změny, které souvisely s podáním žádosti o udělení licence pro start ve II. lize.

Blansko se v případě hraní druhé ligy přesune na stadion na ulici Mlýnské. Co se pro fanoušky změní v případě odehrání zápasů na Mlýnské?

Plánováno je vybudování nového oplocení od budovy ZSA (bývalá ubytovna), podél tribuny až k zadnímu rohu areálu, včetně dvou nových vstupů na stadion, dále oprava tribuny, výměna střešní krytiny na ní, nové nátěry kovových konstrukcí tribuny a její osazení 500 sedačkami, úprava stupňů na stání a vybudování sektoru pro fanoušky hostů. Pro fanoušky se změní to, že místo na Údolní budou na fotbal chodit na Mlýnskou, do příjemného prostředí na zrekonstruovaný, byť ne ryze fotbalový stadion, kde daleko snáz zaparkují, pokud přijedou autem.