B o s k o v i c e / B l a n s k o - Až v závěrečném utkání krajského finále přípravek prohrála přípravka FK APOS Blansko. Nad její síly bylo 1. FC Brno, které zdolalo naše kluky v poměru 2:0.
Po spanilé jízdě okresní soutěží přípravek, kdy kluci v podzimní základní části soutěže zvítězili ve všech 12 utkáních se skóre 173:1 a v jarní finálové části rovněž ve všech 14 utkáních zvítězili se skóre 153:4, přišel konečně vrchol sezony v krajském finále přípravek, které bylo zároveň kvalifikací na republikové finále.

Finálového turnaje se zúčastnilo 7 vítězů okresních soutěží + Boskovice jako druhý tým pořádajícího okresu Blansko. V základní skupině se kluci utkali s vítězem okresu Brno-venkov, Vyškov a Břeclav. První dvě mužstva postupovala do semifinále. Kluci byli ve všech utkáních jasně lepší a po zásluze skupinu vyhráli.

Výsledky - základní skupina:

FK APOS Blansko – Framoz Rousínov 3:0
Branky: Gansukh, Souček, Ševčík

FK APOS Blansko – Baník Zbýšov 3:0
Branky: Prudil 2, Ševčík

FK APOS Blansko – MSK Břeclav 3:0
Branky: Gansukh, Prudil, Přikryl

SEMIFINÁLE

FK APOS Blansko – FC Forman Boskovice 2:0
Branky: Feik, Chroust

Výborné utkání proti tradičnímu soupeři. Kluci se brzy ujali vedení, ale soupeř se nechtěl vzdát a hrozil zejména z rychlých brejků. Po jednom z nich dokonce nastřelili břevno naší brány. My jsme si vytvořili rovněž řadu šancí, ale konečnou pojistku kluci přidali až po ukázkové akci v samotném závěru utkání.

FINÁLE

FK APOS Blansko – 1. FC Brno 0:2

Finálové utkání bylo tím pravým vyvrcholením celého turnaje a bylo vidět, že se v něm utkala momentálně dvě nejlepší mužstva Jihomoravského kraje. Blansko si sice hned v úvodu vytvořilo dvě slibné šance, ale pak se již naplno rozjela brněnská mašina. Kluci sice bojovali, ale po jedné z chyb obrany se soupeř dostal do vedení. Hned v úvodu 2. poločasu navíc přidali druhou branku a bylo rozhodnuto. Brno si vytvořilo ještě další šance, ale nás podržel opět výborný Zdeněk Veselý v bráně, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Nutno sportovně uznat, že byl soupeř lepší a vítězství v krajském finále si po právu zaslouží. Kluci se ale za svůj výkon také nemusí stydět a dokázali, že mohou být v budoucnu velkým příslibem blanenské kopané. Celkové druhé místo v krajském finále je nutno považovat za velký úspěch a za ten pravý vrchol sezony 2009/2010.

Sestava: ležící Zdeněk Veselý
Spodní zleva řada: Radek Souček, Gansukh Chongor, Radim Ševčík, David Prudil, Domini Šmerda
Horní řada: Filip Chroust, Tomáš Feik, Dominik Šustr, Martin Přikryl, Martin Doležel, Richard Němec
Trenéři: Veselý Zdeněk, vedoucí mužstva Luboš Šustr a Prudil Josef