P o h o ř e l i c e / B l a n s k o - V sobotu 15. 12. se mladší přípravka FK Blansko pod vedením trenéra Leoše Farníka a vedoucího týmu Jana Nečase zúčastnila posledního letošního halového turnaje, který pořádal klub FC Svratka Brno a jehož se zúčastnilo celkem šest týmů. Na něm Blanenští obsadili 3. místo.
Do turnaje vstoupili Blanenští vítězstvím nad HFK Třebíčí v poměru 3:1. Druhé utkání svěřencům L. Farníka nevyšlo, když podlehli Slovanu Brno 1:2. „Toto utkání kluci evidentně podcenili. Chyběl nám pohyb a bojovnost. Přísnější měřítko snesl pouze Patrik Ševčík. Bojovnost, kterou předvedl, jsme chtěli vidět i u ostatních hráčů. To se však nestalo,“ poznamenal vedoucí týmu Jan Nečas.

Třetí zápas s pořádající Svratkou Brno zvládlo Blansko s přehledem, když zvítězilo 6:1. Předposlední zápas s pozdějším vítězem Bílovicemi nad Svitavou Blanenští i přes výškovou převahu soupeře zvládali velmi dobře, bohužel smolná inkasovaná branka znamenala remízu 1:1. Poslední zápas Blansko rozstřílelo Moravskou Slavií Brno 5:1. Nejlepším střelcem našich barev byl Tomáš Farník, který konta soupeřových brankářů zatížil 9 brankami.

Vedoucí týmu Jan Nečas se závěrem ohlédl za celým uplynulým rokem. „Z našeho pohledu ho hodnotím jako vynikající. Vedeme okresní přebor, naše vystoupení na halových turnajích jsou na vynikající úrovni. Za to klukům děkujeme, stejně jako jejich rodičům, babičkám, dědečkům a vůbec všem, kteří se na úspěšném chodu našeho týmu po celý rok podíleli,“ dodal Jan Nečas.

Pod jeho slova se podepsal také trenér Leoš Farník. „Kluci nám opravdu během celého roku udělali spoustu radosti, za vše hovoří výsledky. Jen je potřeba, aby stále zodpovědně přistupovali k tréninkům jako doposud. Jen tak se budou zlepšovat a třeba někdo z nich dosáhne na mety nejvyšší. Všem bych chtěl do nového roku popřát hlavně hodně zdraví, které je nejen pro fotbalistu to nejcennější,“ dodal na závěr trenér mladší přípravky.

Výsledky FK Blansko:

FK Blansko - HFK Třebíč 3:1
Branky: Dujka 2, T. Farník

FK Blansko - FC Slovan Brno 1:2
Branka: Ševčík

FK Blansko - FC Svratka Brno 6:1
Branky: T. Farník 4, D. Šenkeřík, Pokorný

FK Blansko - TJ Sokol Bílovice nad Svitavou 1:1
Branka: T. Farník

FK Blansko - SK Moravská Slavia Brno 5:1
Branky: T. Farník 3, Dujka 2

Sestava FK Blansko: