B o s k o v i c e / B l a n s k o - Výborného výsledku dosáhla přípravka FK Blansko v rámci největšího turnaje pro hráče do deseti let v České republice – E.ON Junior Cupu, který se konal v Boskovicích. Před sebou nechala pouze brněnskou Spartu a Zbrojovku a obsadila třetí místo.
V sobotu 24. 5. 2014 jsme se zúčastnili největšího turnaje E.ON Junior Cupu, který byl letos pořádán pro kluky ročníku 2004 a mladší. Do Boskovic jsme odjížděli s dobrou náladou a především si zahrát fotbal, pobavit se, ale zároveň i snažit se o nejlepší umístění v turnaji.

Klukům jsme před turnajem kladli na srdce, ať si především zahrají fotbal a mají z něj radost a když se náhodou nějaká ta branka dostane, tak to nezabalit a naopak jít za vítězstvím a snažit se utkání otočit, tedy vyhrát. Kluci nás trenéry ale trošku vyvedli z lehkého omylu, když se svými výkony a předváděnou hrou nepřijeli pouze bavit, ale vzali si k srdci i naše slova o vítězství a bojovném srdíčku.

Postupně jsme ve skupině porazili Velké Opatovice, Hrušky, Veselí nad Moravou, remizovali s Rajhradem a prohráli jediné utkání a to s budoucím vítězem turnaje - Spartou Brno. Díky těmto výsledkům jsme se probojovali do skupiny o 1. až 12. místo, kde jsme sehráli další vyrovnaná a napínavá utkání.

Po výhrách nad všemi soupeři v této skupině (Kyjov, Kohoutovice, Řečkovice) jsme se dostali do semifinále celého turnaje! Tam jsme narazili na vynikající mužstvo Zbrojovky Brno, kterému jsme po nebojácném podlehli.

Klukům jsme jejich slzy v očích rychle zahnali, protože nás čekal boj o 3. místo a tedy bronzové medaile. „Od rána se nás trenérů většina z Vás ptá, kdy budeme trenére hrát o medaile? Tak a teď je to tady, tak přestanem fňukat a jdem si o ně zabojovat na hřiště,“ to byly hlavní pokyny, které jsme klukům před zápasem kladli na srdce. Kluci se toho srdnatě chytli a po bojovném a nervydrásajícím utkání porazili Čafc Židenice 4:3!

Pak už jsme si společně vychutnali vítězství a celkové 3. místo na tomto velmi kvalitně obsazeném turnaji.

Za reprezentaci blanenského fotbalu by kluci zasloužili velikou pochvalu nejen ode mě a mých kolegů, ale třeba také od vedení klubu... Zvláštní poděkování pak také patří trenérům Pavlu Borkovi a Jirkovi Skřepskému, kteří mi pomohli zápasy odkoučovat a byly tak nedílnou součástí úspěšného týmu. Poděkování určitě patří i našemu sekretáři mládeže Hynku Jarůškovi, díky němuž jsme se mohli tohoto turnaje zúčastnit.

Sestava FK Blansko: Jakub Nečas, Jiří Hasoň - David Ryzí, Ondřej Farník, František Dujka, Štěpán Staněk, Martin Pokorný, David Šenkeřík, Robin Jarůšek, Tomáš Pernica, Denis Mokrý, Tomáš Farník, Mikuláš Ostrý, Michal Dobrovský, Zdeněk Jakubec
Trenéři: Leoš Farník, Pavel Borek, Jiří Skřepský

Individuální ocenění

Nejlepší hráč: Sabina Střížová (ČAFC Židenice)