J e d o v n i c e / B l a n s k o - Mladší přípravka FK Blansko se v neděli 9. 12. zúčastnila kvalitně obsazeného 3. ročníku Mikulášského turnaje v Jedovnicích. Na něm se představilo celkem 6 týmů s hráči ročníku narození 2004 a mladší. Blanenští pod vedením trenéra Tomáše Rybáře a vedoucího týmu Jana Nečase všechna utkání vyhráli a zaslouženě celý turnaj ovládli.
Mikulášský turnaj se konal v hale jedovnické průmyslovky. Zápasy se hrály 1x 20 minut hrubého času a v sestavách jednotlivých týmů 4 + brankář.

Spanilou jízdu odstartovala blanenská přípravka utkáním s houževnatými Čechovicemi, kterou porazila těsně 1:0 díky brance Davida Ryzího.

Ve druhém utkání proti Nedvědici byl střelecky velmi aktivní Tomáš Farník, který kromě dvou vstřelených gólů stihl při dalších útocích celkem 10 krát zakončit. Do střelecké listiny se v tomto zápase zapsali také David Ryzí a František Dujka a Nedvědice tak odešla poražena poměrem 4:0.

Třetí a velmi napínavý zápas s domácími Jedovnicemi opět rozhodl Tomáš Farník, ke kterému se na listiny střelců přidal i nejmladší hráč Blanska, velmi bojovně hrající Patrik Ševčík (r. 2005) a domácí tak našemu týmu podlehli 2:0.

V předposledním utkání porazilo Blansko Sigmu Olomouc 2:1. Opět se dařilo Tomáši Farníkovi, který zaznamenal dvě branky. V tomto zápase inkasoval jedinou branku na turnaji brankář Jakub Nečas, kterého překonal kuriózně hlavou jeho spoluhráč z obrany Ondřej Farník. Ten byl pořadateli turnaje zvolen nejlepším hráčem FK Blansko. Turnaj pak blanenská přípravka završila vítězstvím nad týmem TJ Haná Prostějov v poměru 3:0.

Výsledky Blanska:

FK Blansko - Sokol Čechovice 1:0
Branka: David Ryzí

FK Blansko - SK Perštejn Nedvědice 4:0
Branky: Tomáš Farník 2, David Ryzí, František Dujka

FK Blansko - SK Jedovnice 2:0
Branky: Tomáš Farník, Patrik Ševčík

FK Blansko - SK Sigma Olomouc 2:1
Branky: Tomáš Farník 2 - vl. (Ondřej Farník)

FK Blansko - TJ Haná Prostějov 3:0
Branky: Jiří Hasoň 2, František Dujka

Sestava FK Blansko:
Jakub Nečas - David Ryzí, Ondřej Farník - František Dujka, Tomáš Farník, Patrik Ševčík, Jiří Hasoň
Trenér: Tomáš Rybář
Vedoucí týmu: Jan Nečas

Nejlepší hráč FK Blansko: Ondřej Farník
Nejlepší brankář turnaje: Jakub Nečas
Nejlepší střelec turnaje: Tomáš Farník (5 branek)

Střelci FK Blansko: 5 - Tomáš Farník, 2 - David Ryzí, František Dujka, Jiří Hasoň, 1 - Patrik Ševčík

Konečná tabulka turnaje:
1. FK Blansko (5 výher - 0 remíz - 0 proher), skóre 12:1, 15 bodů
2. TJ Haná Prostějov (2-2-1), 6:4, 8 bodů
3. SK Jedovnice (2-1-2), 4:5, 7 bodů
4. TJ Sokol Čechovice (1-2-2), 3:4, 5 bodů
5. SK Perštejn Nedvědice (1-1-3), 2:11, 4 body
6. SK Sigma Olomouc (1-0-4), 4:6, 3 body

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout zde: http://www.fkblansko.cz/fotogalerie...

Nadcházející sobotu 15. 12. zajíždí mladší přípravka k poslednímu letošnímu turnaji do Pohořelic.