B o s k o v i c e / B l a n s k o - V dalším přípravném utkání se fotbalisté FK Blansko představili na umělé trávě v Boskovicích. V souboji s domácím FC již svěřenci trenéra Kuglera prohrávali o dvě branky, nakonec však po trefách Jana Doležela, Petra Šípa a Luboše Chloupka vyhráli 3:2.

přátelské utkání , 14. února 2015, FC Boskovice - Letovice - FK Blansko

FC Boskovice - Letovice

Branky: 3. Václavek z pen., 20. Stara - 34. Doležel, 55. Šíp, 75. Chloupek

Čech - Černý, Václavek, Přikryl, R. Müller, Minařík, Martínek, Živný, Stara, Fadrný, L. Fojt
střídali: Horák, K. Janíček, Preč
Trenéři: Jan Havlíček, Lukáš Martínek

Juran (33. Švancara) - Bubeníček, Šplíchal, Fousek, Šíp - Jarůšek, Nečas, T. Zouhar, Doležel - Pospíšil, Trtílek
střídali: Gromský, Hepp, Kratochvíl, Chloupek, Buchta, Švancara
Trenér: Michal Kugler

V dalším přípravném utkání se fotbalisté FK Blansko představili na půdě Boskovic, kterým po podzimu patří 3. místo v tabulce 1.A třídy, skupiny A. V minulém týdnu se k týmu připojil záložník Jiří Hepp (r. 1993 - poslední působiště FK MKZ Rájec-Jestřebí)). V tomto týdnu na něho navázal další záložník Jan Pospíšil (r. 1988 - ASK Lipůvka), kterého trenér Kugler v tomto utkání postavil na hrot útoku vedle Jana Trtílka. O případném působení obou hráčů v Blansku, kteří byli členy loňského kádru, se rozhodne v nejbližší době.

Testování v Blansku naopak již ukončili Marek Pernica, Michal Beneš a Daniel Keprt. Pro zranění nemohl do utkání zasáhnout obránce David Müller a záložníci Michal Zouhar s Radkem Keprtem. Omluven byl útočník Ladislav Hansl. Na delší dobu je mimo hru další záložník Martin Pokorný, který v posledním přípravném utkání s Kuřimí utrpěl zlomeninu pravé nohy. Touto cestou mu přejeme brzké uzdravení a návrat na zelený pažit.

Boskovice se ujaly brzy vedení. Ve 3. min. fauloval Šíp v pokutovém území a penaltu proměnil Ondřej Václavek - 1:0. Ve 20. min. pak domácí získali odražený míč a poradili si ideálně při přečíslení dva na jednoho, úspěšným střelcem byl Jan Stara - 2:0. Blansko do přestávky snížilo. Ve 34. min. po pasu Fouska přelstil domácího brankáře střelou na bližší pravou tyč z hranice vápna Jan Doležel - 2:1. Ve 38. min. pak pronikl T. Zouhar do vápna, odcentroval na Trtílka, který následně zpětným postupem s míčem doputoval mimo vápno a poté překvapivou střelou z 25 metrů orazítkoval břevno.

Po přestávce bylo Blansko aktivnější a dokázalo si vypracovat několik šancí. Ve 46. min. putoval míč promptně po trase Buchta - Šíp - Doležel, posledně jmenovaný střílel těsně vedle. V 52. min. se uvolnil Doležel, po jeho pobídce se neprosadil zblízka Bubeníček, kterého vychytal brankář Čech. Za minutu po rohovém kopu Doležela mířil hlavou těsně nad Šplíchal.

V 55. min. Gromský nacentroval na vzdálenější tyč, kde se prosadil hlavičkující Petr Šíp - 2:2. V 65. min. si dlouhý pas Šplíchala zpracoval Doležel, na úrovni velkého vápna dal míč pod sebe na Heppa, ten zakončil těsně vedle pravé tyče. V 66. min. po rohu Bubeníčka střílel Trtílek jen o několik čísel výše. Vzápětí se po brejku domácích vyznamenal brankář Švancara proti střele z 20 metrů k pravé tyčce.

V 69. min. následovala rychlá akce Doležela s Bubeníčkem, po níž zkoušel bdělost domácího brankáře Trtílek, ten se však překvapit nenechal. V 74. min. Gromský křižným míčem našel Chloupka, ten po uvolnění ve vápně těsně přestřelil domácí svatyni. Tlak Blanska vyústil v 75. min. ve vítěznou branku. Kratochvíl narazil Luboši Chloupkovi, který pronikl do vápna a po uvolnění se trefil přesně k levé tyči - 2:3. Mezi střelce se mohl zapsat i Kratochvíl, který se po narážečce s Jarůškem dostal do vápna, kde jeho střelu vykopl boskovický obránce z opuštěné branky na roh.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté FK Blansko v sobotu 21. února od 14:00 na umělé trávě ZŠ Janouškova v Brně, kde bude jejich soupeřem účastník krajského přeboru FC Ivančice.