Blansko

Ústí n. L.

0:1

Vyšehrad

Blansko

05.12.2020 | 13:30

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Ústí n. L.

0

1

vs

Vyšehrad

Blansko

05.12.2020 | 13:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Již 17. ročník tradičního mezinárodního turnaje v halové kopané - Memoriál Dana Němce se uskutečnil tento pátek a sobotu ve sportovní hale na Údolní ulici. Fotbalisté FK Blansko jím prošli bez ztráty jediného bodu a po zásluze získali celkové prvenství.
Obdobně jako předchozí dva ročníky byl turnaj rozložen do dvou dnů. Všechny zápasy se hrály 2x 8 minut hrubého času.
V pátečních předehrávkách nejprve v zahajovacím utkání porazilo FK Blansko brankou Tomáše Jarůška z poslední minuty Sokol Lipovec 1:0. V sestavě soupeře se objevili také v Blansku důvěrně známí hráči Jan Horáček a bratři Dan a Radek Keprtovi. Další dva zápasy zvládli ve svůj prospěch FK Kunštát a výběr fotbalistů okresu hrající pod hlavičkou Zrcadlo Team.
V dresu Kunštátu se představil bývalý hráč Blanska Jan Doležel, který patřil k nejlepším hráčům na turnaji. Za Zrcadlo pak nastoupili mimojiné zkušený Jiří Vorlický se svým starším synem Jiřím, bratr Dana Němce Libor, Jiří Pokoj, Marek Pernica, Ondřej Španěl, či trio z Boskovic Jan Havlíček, Lukáš Martínek, Michal Čech. V posledním zápase pak farmářský Bořitov již pod vedením nového trenéra Radka Sedláčka remizoval s Olympií Ráječko 1:1.

Také do sobotních utkání Blansko vstoupilo vydařeně. Polský celek KK Konfeks Legnica porazilo 5:1. Ve skupině se pak svěřencům trenéra Kuglera, který své ovečky výrazně motivoval verbálně i svižnými rozcvičkami, podařilo porazit i předloňského vítěze Černou Horu 4:0 a FK Kunštát v dramatickém utkání 2:0. Střelecky se v těchto zápasech výrazně prosazoval Ondřej Ullmann, který zaznamenal 6 branek. Ve skupině A tedy Blansko obsadilo první místo se ziskem 12 bodů a skóre 12:1. Skupinou B stejně suverénně prošel Zrcadlo Team, který měl skóre 16:1. Jedinou branku mu paradoxně vstřelil již v páteční předehrávce brankář Rájce-Jestřebí Radim Polák povedeným pokusem přes celé hřiště. Do střelecké listiny se pak v sobotu zapsal i brankář Zrcadlo Teamu Michal Čech, který se trefil v utkání s rakouským Mürzzuschlagem. Nejofenzivnějším týmem po základních skupinách se stal Rájec-Jestřebí, v jehož sestavě nastoupil i hráč druholigového Třince Jaroslav Málek mladší. Po páteční porážce 1:3 se Zrcadlo Teamem v sobotních utkáních zdolali Ráječtí postupně Bořitov 6:0, Mürzzuschlag 7:2 a Olympii Ráječko 10:1!

První semifinálový duel FK Kunštát - Zrcadlo Team skončil po normální hrací době bez branek a museli rozhodovat pokutové kopy. Ty zvládli lépe hráči Kunštátu poměrem 4:3. Rozhodující pokutový kop proměnil Tomáš Adámek, za Zrcadlo paradoxně neuspěl bývalý hráč Kunštátu Ondřej Španěl. Druhý semifinálový duel svedl proti sobě FK Blansko a FK MKZ Rájec-Jestřebí. Blansko po brankách Buchty, Ullmanna, T. Zouhara a Pokorného zvítězilo 4:1 a postoupilo do finále.

Zápas o konečné 5. místo ovládl Sokol Lipovec, jenž přehrál rakouský Mürzzuschlag jednoznačně 6:0. V tomto utkání zaznamenal 4 branky Daniel Keprt, což se žádnému jinému hráči na letošním Memoriálu Dana Němce nepodařilo. Po zásluze tak byl vedením turnaje vyhlášen jeho nejlepším hráčem. V zápase o 3. místo zvítězil Zrcadlo Team nad Rájcem-Jestřebí 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil Ondřej Španěl, který si tak spravil chuť po neúspěšném semifinálovém utkání.

Finálový zápas proti sobě podruhé na turnaji svedl FK Blansko a FK Kunštát. Lépe začal náš soupeř, který se ujal vedení ve 4. min. brankou Haničince. V následných dvou minutách orazítkoval T. Zouhar tyč a Müller břevno. Až poté smůlu protrhl T. Zouhar, který nejprve v 6. min. vyrovnal a v 10. min. po jeho průniku skóroval Ullmann. Ve 13. min. pak nejlepší hráč finálového utkání T. Zouhar zvýšil vedení Blanska na 3:1. Na to Kunštát reagoval nasazením pátého hráče do pole na místo brankáře, což mu vyneslo snížení po brance Preče. V poslední minutě však střelou do odkryté branky zpečetil finálový triumf Blanska Ondřej Ullmann, který se s 9 brankami stal nejlepším střelcem turnaje. „Já jsem hlavně rád, že jsme vyhráli kvůli Danovi Němcovi, který hrál také za Blansko. Posíláme mu vítězství tam nahoru. Na to, že nás nebylo moc, začali jsme v osmi, jsem spokojený. I s tím, že poprvé pod mým vedením jsme turnaj vyhráli. Nebál jsem se, ani kdyby došlo na penalty, máme Davida Jurana. Z vítězství mám radost, ale důležité je teď pracovat na zvednutí psychiky týmu," pronesl bezprostředně po konci turnaje v rozhovoru pro blanenský deník trenér FK Blansko Michal Kugler.

Jeho svěřenci si za vítězství vysloužili slíbenou prémii. Pro tento rok již mají odpracováno. K zahájení zimní přípravy se A tým FK Blansko sejde 5. ledna 2015.

Výsledky 17. ročníku Memoriálu Dana Němce

pátek 28. 11.
FK Blansko - Sokol Lipovec 1:0 (0:0), b: Jarůšek, Sokol Černá Hora - FK Kunštát 1:6 (0:3), b: Trávníček - J. Doležel 2, Adámek, Haničinec, Boček, Stehlík, Zrcadlo Team - FK MKZ Rájec-Jestřebí 3:1 (3:0), b: Španěl, Havlíček, J. Vorlický - Polák, Sokol Bořitov - SK Olympia Ráječko 1:1 (0:1), b: Machorek - Neděla.

sobota 29. 11.
KK Konfeks Legnica - FK Blansko 1:5 (1:2), b: Droždž - Ullmann 3, Jarůšek, Gromský, Sokol Lipovec - Sokol Černá Hora 1:0 (1:0), b: Horáček, Mürzzuschlag - Zrcadlo Team 0:6 (0:4), b: Havlíček 2, Němec, J. Vorlický, Pernica, Čech, FK MKZ Rájec-Jestřebí - Sokol Bořitov 6:0 (1:0), b: Štrof 2, Málek 2, Palkanynets, Kunc, FK Kunštát - KK Konfeks Legnica 2:0 (2:0), b: Preč, J. Doležel, Sokol Černá Hora - FK Blansko 0:4 (0:3), b: Ullmann 2, Šplíchal, Buchta, SK Olympia Ráječko - Mürzzuschlag 0:1 (0:0), b: Hasanaj, Sokol Bořitov - Zrcadlo Team 0:2 (0:1), b: Pokoj, J. Vorlický, KK Konfeks Legnica - Sokol Lipovec 2:5 (1:0), b: Lech, Plebaniak - D. Keprt 3, P. Doležel, Horáček, FK Blansko - FK Kunštát 2:0 (1:0), b: Ullmann, Müller, Mürzzuschlag - FK MKZ Rájec-Jestřebí 2:7 (1:3), b: Hasanaj 2 - Macháček 3, Sedlák 2, Čepa, Štrof, Zrcadlo Team - SK Olympia Ráječko 5:0 (3:0), b: Havlíček, Pernica, J. Vorlický ml., Němec, L. Martínek, Sokol Černá Hora - KK Konfeks Legnica 0:1 (0:0), b: Donczyk, FK Kunštát - Sokol Lipovec 0:0, Sokol Bořitov - Mürzzuschlag 2:2 (0:0), b: Jelínek, M. Beneš - Kranawetter 2, SK Olympia Ráječko - FK MKZ Rájec-Jestřebí 1:10 (0:4), b: Daněk - Macháček 2, Navrátil 2, Čepa 2, Sedlák 2, Málek, Palkanynets.

Tabulka skupiny A

P.TýmZVRPSkóreB
1. FK Blansko 4 4 0 0 12:1 12
2. FK Kunštát 4 2 1 1 8:3 7
3. Sokol Lipovec 4 2 1 1 6:3 7
4. KK Konfeks Legnica 4 1 0 3 4:12 3
5. Sokol Černá Hora 4 0 0 4 1:12 0

Tabulka skupiny B

P.TýmZVRPSkóreB
1. Zrcadlo Team 4 4 0 0 16:1 12
2. FK MKZ Rájec-Jestřebí 4 3 0 1 24:6 9
3. Mürzzuschlag 4 1 1 2 5:13 4
4. Sokol Bořitov 4 0 2 2 3:11 2
5. SK Olympia Ráječko 4 0 1 3 2:17 1
Semifinále:
FK Kunštát - Zrcadlo Team 0:0 na pen. 4:3, rozhodující PK Adámek, za Zrcadlo neproměnil Španěl
FK Blansko - MKZ Rájec-Jestřebí 4:1 (2:1), b: Buchta, Ullmann, T. Zouhar, Pokorný - Štrof

Utkání o 5. místo:
Sokol Lipovec - Mürzzuschlag 6:0 (2:0), b: D. Keprt 4, R. Keprt, Horáček

Utkání o 3. místo:
Zrcadlo Team - MKZ Rájec-Jestřebí 1:0 (0:0), b: Španěl

Finále:
FK Blansko - FK Kunštát 4:2 (1:1), b: T. Zouhar 2, Ullmann 2 - Haničinec, Preč

Konečné pořadí

1. FK Blansko
2. FK Kunštát
3. Zrcadlo Team
4. MKZ Rájec-Jestřebí
5. Sokol Lipovec
6. Mürzzuschlag
7. KK Konfeks Legnica
8. Sokol Bořitov
9. SK Olympia Ráječko
10. Sokol Černá Hora

Nejlepší střelec: 9 - Ondřej Ullmann (FK Blansko)
Nejlepší hráč: Daniel Keprt (Sokol Lipovec)
Nejlepší brankář: Michal Čech (Zrcadlo Team)

FK Blansko: Juran - Gromský, T. Zouhar, Šplíchal, Müller, Šíp, Zavoral - Jarůšek, Ullmann, Pokorný, Buchta
Trenér: Michal Kugler, asistenti: Radim Bubeníček, Alexandr Malits ml., vedoucí mužstva: František Fiala

Fotogalerie

Memoriál Dana Němce 2014
FK Blansko - vítěz 17. ročníku Memoriálu Dana Němce
legendy
horní řada zleva: Petr Dvořák, Petr Čoupek, Tomáš Zouhar, Radim Bubeníček, Martin Pokorný, David Müller, Jakub Šplíchal, Alexandr Malits ml., František Fiala, Ing. Jiří Crha
dolní řada: Tomáš Jarůšek, Michal Kugler, Ondřej Ullmann, Petr Gromský, Robin Buchta, David Juran