3:0

Karviná B

3

0

Fotbalisté Blanska sehráli první přípravné utkání na nadcházející sezónu MSFL. Domácím prostředím se stalo hřiště ve Vavřinci, kam si v horkém a dusném odpoledni našel cestu slušný počet diváků. Ti sledovali od začátku bojovné utkání, ve kterém mělo více ze hry v prvním poločase domácí Blansko, které vstřelilo úvodní branku a mělo několik dalších vyložených šancí, zároveň přečkalo příležitosti Vyškova. Hosté vstoupili do druhé půle lépe a povedlo se jim brzy vyrovnat. Blanenští zareagovali gólem na 2:1, ale zhruba od 65. minuty převzali iniciativu hosté, pro které se jednalo o předposlední utkání před startem druhé nejvyšší soutěže. Na jejich 3 branky už blanenská ofenziva nenašla odpověď a z utkání tak odešla poražena v poměru 2:4. V dobrém světle se uvedla nejnovější posila domácích, mladý záložník Martin Sedlák, který dorazil ze Zbrojovky Brno.

přátelské utkání , 12. července 2023, FK Blansko - MFK Vyškov

2:4

1:0

MFK Vyškov

Branky: 25. Partl, 53. Jambor - 48. Lual, 63. Diallo, 68. Lual, 77. Traore
Rozhodčí: Machorek - Korčák, Burgr

Nešetřil (46. Kubica) - Chyla, Černý, Kamenský, Porč - Holman - Jambor, Smrčka, Sedlák (C ), Partl - Tulajdan
Střídali: Šedivý, Žourek, Němec, Psota, Ryšavý, Šíp, Foltýn, Zbožínek, Kocůrek

Jícha – Cheick, Štěpánek, Červeň, Němeček – Fanje, Lahodný, Průcha, Rogožan, Benny – Vintr
Střídali: Lacík, Grant, Traore, Rogožan, Diallo – Lual
Trenér: Jan Kameník

Úvodní přípravné utkání nabídlo na hřišti ve Vavřinci, které navštívila slušná návštěva, kvalitní podívanou. Trenérskému štábu byla k dispozici nejnovější akvizice ze Zbrojovky, Martin Sedlák, a také celá řada hráčů, kteří jsou v klubu momentálně na zkoušce.

Ve 4. minutě přišla první šance Vyškova, ve které se dobře předvedl Nešetřil. V minutě 10. Tulajdan dobře posouval míč za obranu na nabíhajícího Smrčku, pas byl ale příliš prudký a gólman Vyškova Jícha byl u míče dřív, o další 3 minutky zastavil další blanenskou akci ofsajdový praporek.

První gól utkání padl ve 25. minutě a prosadil se právě jeden z testovaných hráčů. Porč poslal krásný balón po lajně, kde zabojoval Tulajdan a fyzicky přetlačil vyškovského obránce. Následně poslal pas na lépe postaveného Pavla Partla, který skákavou ranou k tyči otevřel skóre - 1:0.

Po zbytek první půle bylo Blansko více nebezpečné a důkazem toho byla 31. minuta. Holman vypracoval skvělou příležitost pro Tulajdana, kterého ale ještě lépe vychytal Jícha. Hned z protiakce zahrozil Vyškov, střela ale mířila do boční sítě. Vyškov mohl vyrovnat na konci první půle, ale obrovský závar gól nepřinesl. Nešetřil byl úplně mimo brankový prostor, přesto se po sérii odrazů dostal míč několikrát na kopačky Vyškova, na poslední chvíli zasáhl na brankové čáře Kamenský.

Do druhé půle naskočili hosté aktivněji a za 3 minuty bylo vyrovnáno. Vyškovští sehráli pohlednou kombinaci, ve které měli prsty oba bývalí hráči Blanska, kteří se vrátili z hostování zpět do kádru našeho soupeře. Přihrával Williams Ahanna Grant a zakončoval Dani Lual - 1:1. Blansko se však brzy dostalo zpět do vedení. V 53. minutě to byla další pěkná akce Blanska, kdy přihrávku Tulajdana zužitkoval Jambor a blanenští tak znovu odskočili - 2:1.

O 10 minut později však vyškovští srovnali. Dani Lual zužitkoval další skvělou přihrávku a míč předložil zakončujícímu Diallovi, který už měl před Kubicou snadnou práci - 2:2. V tento okamžik protočil kouč Vorlický vícero stabilních hráčů základní sestavy a příležitost dostalo dravé mládí a testovaní hráči. Z tohoto důvodu převzali oteže zápasu hosté a odměnou jim byli 2 branky. V 67. minutě Kubica zariskoval vysokým výběhem, který se mu ale vymstil. Dani Lual byl u míče dříve a do prázdné brány poslal míč Lual - 2:3. Tečku za utkáním i za celkovým skóre poté napsal Traore, který potrestal zaváhání blanenské obrany v prostoru před vápnem a zvýšil na 2:4.

Blanenští se snažili alespoň o vstřelení kontaktního gólu, ale úspěšní nebyli. První utkání přípravy před startem MSFL tak končí porážkou 2:4. Rychlé tempo tréninků a utkání však nenechá tým vydechnout. Hned v sobotu se opět na hřišti ve Vavřinci střetne Blansko s dalším soupeřem - tentokrát půjde o nováčka MSFL, tým Tatranu Bohunic. Utkání odstartuje v 11 hodin.