Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B í t e š / B l a n s k o - V pohárovém utkání ve Velké Bíteši navlékl po téměř osmi letech dres Blanska útočník Zdeněk Traxl. Ten předvedl kvalitní výkon a pro domácí obranu představoval velké nebezpečí. Nejen o průběhu utkání předkola MOL Cupu jsme si povídali v našem rozhovoru.
Zdeňku, na webu jsme avizovali, že nastoupí jedno překvapení v sestavě, kterým jsi byl ty. Jak k tomu došlo?

Vedoucí týmu pan Hasa mi zavolal na soustředění, které jsme absolvovali s Černou Horou, že jsem po návratu z Rakouska hráčem Blanska a jestli bych nepomohl týmu v pohárovém zápase. Samozřejmě jsem souhlasil. Počítal jsem, že odehraji jeden poločas, ale nakonec jsem musel na hřišti vydržet plnou porci minut, přesto, že už mi na konci docházely síly.

Jaký byl průběh utkání z tvého pohledu?

Na týmu bylo vidět, že je v něm sousta mladých kluků, takže ta nezkušenost se někde projevit musí. Myslím si, že odvedli výborný výkon a pro budoucnost Blanska je jen dobře, že nastoupili v takovém zápase. Doufám, že budou nastupovat v dalších zápasech, protože na to mají. Chtělo by to jen pár zkušených hráčů, aby jim trošku pomohli.

Jaké to bylo po osmi letech opět navléct blanenský dres a jít do zápasu?

Pořád stejné. Stoupnout si tam, nechat si nakopat...(smích). Ne opravdu jsem rád, že jsem si mohl za Blansko zahrát. Samozřejmě po soustředění, kdy jsme měli i menší večírek, tak to ode mě nebylo úplně stoprocentní.

Svedl jsi nespočet soubojů s obránci soupeře, kteří často používali téměř zápasnické chvaty, přesto příliš faulů na tvou osobu odpískáno nebylo...

Člověk si na to svým způsobem do určité míry zvykne. Jednou rozdáš ty, podruhé soupeř, i to fotbal přináší.

Na několika šancích týmu jsi se výrazně podílel. Ve druhém poločase jsi výborně prodloužil rohový kop Dominika Šmerdy a byla jen škoda, že některých ze spoluhráčů nedobíhal na zadní tyči...

V těchto situacích se projeví ta nezkušenost mladých hráčů, o které jsme mluvili. I tak si myslím, že jsme byli Bíteši vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme dostali tři branky.

Někteří fanoušci možná tvé kroky po posledním odchodu z Blanska nesledovali tak pečlivě. Můžeš přiblížit, kde jsi po tvém odchodu v zimě roku 2010 působil?

Strávil jsem pěkných pár let v Rakousku v klubu ATSV Schönfeld. Bylo to fantastické období. Mám tam spoustu kamarádů, za kterými tam stále jezdím, nebo oni za mnou. Bylo to pro mě jedno z nejlepších fotbalových období.

Rakouské soutěže jsou známé svým důrazem. Jak bys to z tohoto pohledu porovnal s pohárovým zápasem ve Velké Bíteši?

To jsou takové předsudky. V Rakousku se to vlivem ekonomických možností hodně změnilo. Hrají tam kvalitní hráči. S podmínkami jsou určitě o krok dále než my. Co se týká důrazu, tak je to naprosto srovnatelné.

Sledoval jsi Blansko po dobu, kdy jsi působil v Rakousku?

Moc ne, ale abych řekl pravdu, tak jsem obecně moc nesledoval fotbalové dění v České republice. Jen tak jedním okem, když jsem se něco dozvěděl od Davida Bednáře, se kterým jsem v kontaktu, ale jinak ne.

Co tě přimělo se vrátit po téměř osmi letech zpět?

Věk, únava a rodina.

Nastupuješ za výběr Blanska v celostátní lize malého fotbalu. Jak se to dá kombinovat s velkým fotbalem?

Je to těžké. Už nejsem nejmladší, takže to všechno bolí o den déle a doma z toho moc nadšení nejsou (smích).

V základní sestavě jsi nastoupil s Janem Minxem, tedy spoluhráčem z malého fotbalu. Alespoň někoho z kádru Blanska jsi tedy znal...

Honzu samozřejmě znám, ale on je ročníkově trošku jinde. Připadal jsem si mezi klukama trošku starý.

Jak se ti v útoku spolupracovalo s Janem Trtílkem?

Honza je výborný fotbalista, k němu není potřeba něco dlouze vykládat. Na hřišti jsme si dokázali vyhovět.

V minulé sezóně jsi pomáhal s trénováním mužů v Černé Hoře, odkud v létě zamířil do Blanska na zkoušku Petr Honsnejman. Věříš, že má předpoklady se prosadit do divizního týmu?

Těžko říct. Petr je šikovný fotbalista. Pokud si to trošku srovná v hlavě a bude se tomu věnovat, tak určitě šanci má. Bude záležet, jak bude pracovat na trénincích a jak se mu bude dařit v zápasech. Určitě bych mu tu šanci dal a pak už to bude jen na něm.

Co bys popřál Blansku do nové sezóny?

Hlavně těm mladým klukům bych přál, aby zůstali spolu a dařilo se jim. Aby je trenéři do A týmu stále zapojovali a už nehledali takové veterány, jako třeba mě (smích). Kádr bych se snažil stabilizovat a hrál tak, aby měli ze hry radost hráči i diváci, protože o tom fotbal je.

Děkujeme za rozhovor a ať se v další fotbalové etapě daří!