B l a n s k o - Sobotní remíza 1:1, která se zrodila v utkání Blanska s Ráječkem, nepotěšila ani jednu stranu. Hosté cítili křivdu, když proti nim byla nařízena penalta za hraní rukou ve vápně, Blanenští zase litovali další ztráty bodů na domácím hřišti.
Trenér Ráječka Lubomír Zapletal byl s výkonem svých svěřenců spokojen, nepotěšil ho však svým výrokem hlavní rozhodčí, který v 65. minutě odpískal obránci Bartošovi hraní rukou ve vápně. „Chtěli jsme zlepšit pohyb a hrát na rychlé brejky. Kluci splnili to, co jsme si řekli v kabině a za to bych jim chtěl poděkovat, protože každý hráč určitě odevzdal maximum. Bohužel utkání ovlivnila penalta, která byla proti nám nařízena. Rozhodčí by si měl pořádně přečíst pravidla, protože takováto ruka se v dnešním fotbale nepíská,“ dodal s trpkým úsměvem trenér Zapletal.

Ráječko ani v utkání s Blanskem nedokázalo více než jednou skórovat a v posledních šesti utkáních vstřelilo pouhé dvě branky. „Do konce podzimní části už toho asi moc nenapravíme. Budeme muset v zimní přestávce přivést nějakého kanonýra, nebo se pokusit z některého hráče kanonýra udělat. Loni jsme hráli bez Karáska a dávali jsme hodně branek, letos nám to tam nepadá, i když šancí si dokážeme vytvořit dostatek, což je pozitivní,“ doplnil trenér Zapletal.

Lodivod Blanska Michal Kugler naopak žádný důvod ke spokojenosti neměl. „Chtěli jsme hrát po zemi kombinačně, místo toho jsme nakopávali a navíc jsme nepresovali. Nehráli jsme svoji hru, takže s výkonem jsem nebyl vůbec spokojený. O poločase jsme si něco řekli v kabině, kluci pracovali o trochu líp, ale bohužel to na vítězství nestačilo. Soupeř byl na nás připravený dobře a remíza je zasloužená,“ zhodnotil utkání blanenský trenér.
V sobotním derby se a hřišti objevili tři hráči s příjmením Sehnal. Bratři Vít a Jan patří ke stálicím ráječkovské sestavy, stejně jako kanonýr Martin Sehnal na blanenské straně. Nejvýrazněji se prosadil nejzkušenější ze zmíněné trojice Jan Sehnal, který v 59. min. předvedl povedenou individuální akci a poslal svůj tým do vedení. „Určitě jsem v ten moment věřil, že to bude vítězný gól. Říkal jsem si, že pokud dáme gól, tak už jich víc nepadne. Nakonec se mi to téměř splnilo, protože ta penalta…,“ ponechal hostující útočník bez komentáře situaci z 65. minuty.

Blanenský Martin Sehnal včera oslavil 30. narozeniny, branku se mu však tentokrát vstřelit nepodařilo. „Osobně si myslím, že bod z tohoto zápasu je dobrý. Derby bývají úplně o něčem jiném než ostatní zápasy a každý bod se počítá. Co se týká penalty, viděl jsem tu situaci celkem dobře. Rozhodčí pět minut před ní odpískal podobný zákrok jako ruku, takže zvolil jeden metr a podle toho posoudil i tu penaltovou,“ dodal Martin Sehnal.

Blansko tak na domácí půdě již počtvrté v této sezóně ztratilo body za remízu. Možnost napravit toto zaváhání budou mít svěřenci trenéra Kuglera již tuto sobotu, kdy se od 14:00 představí na hřišti Rousínova, který hraje momentálně ve velké pohodě. V dosavadním průběhu sezóny nastřádal stejně jako Blansko 24 bodů a v minulém kole dokázal vyhrát v Rájci 7:0.