3:0

Karviná B

3

0

Blanenští fotbalisté měli ve středu na programu další, v pořadí již třetí, přípravné utkání před další sezónou MSFL. Soupeřem jim byl tentokrát tým Slovanu Bzenec, který přijel do Vavřince s drobným zpožděním. Hosté začali aktivně a po 6 minutách vedli o dva góly. Blanenští se dostali až na trojgólové manko, nakonec se jim ale povedlo dvěma přesnými zásahy upravit skóre na konečných 2:3. Hosté se prezentovali dobrou obrannou hrou a Blansku mnoho šancí nenabídli. Další utkání čeká na svěřence kouče Vorlického v sobotu, kdy zajíždí na půdu Rosic.

přátelské utkání , 19. července 2023, FK Blansko - TJ Slovan Bzenec

2:3

0:2

TJ Slovan Bzenec

Branky: 52. Tulajdan (pen.), 81. Studený - 05. a 06. Vaďura, 46. Komínek
Rozhodčí: Machorek - Burgr, Ježek

Nešetřil - Chyla, Černý, Kamenský, Porč - Holman - Jambor (C), Sedlák, Smrčka, Rajčinec - Tulajdan
Střídali: Kocůrek, Psota, Partl, Studený, Šíp

Frydrych - Janas, Mlýnek, Pelikán, Bílý - Crhan, Žák, Bartoň, Zůbek - Kalasa, Vaďura
Střídali: Komínek, Kuchař, Řezník, Káňa, Hromek, Mezihorák
Trenér: Vladimír Beker

Začátek zápasu nezastihl domácí Blansko, hrající opět v azylu na hřišti ve Vavřinci, v dobrém rozmaru. Nejprve doputoval v 5. minutě odražený míč k Vaďurovi, který tvrdou přízemní střelou otevřel brankový účet svého týmu - 0:1. Stejný hráč si navíc o minutu později poradil s gólmanem Nešetřilem znovu, neboť ho při další akci přeloboval a hosté z Bzence tak v 6. minutě vedli o dva góly - 0:2. Kaňkou první desetiminutovky bylo poté nepříjemné zranění kolene hostujícího Bílého, který musel ze zápasu odstoupit.

Bzenec nadále tlačil a byl aktivní, Blansko se připomnělo až v 17. minutě pokusem Holmana. V dalších akcích neuspěli Rajčinec nebo Jambor s Porčem. Ve 44. minutě to vypadalo na gól do šatny, míč z kopačky Černého však zaplul do sítě z drobného ofsajdu.

V první minutě druhé půle přišel další gól hostí. Komínek potrestal chybu domácí obrany a upravil na 0:3 z pohledu Blanska. Blanenští se však nevzdali a Tulajdan, který byl faulován ve vápně, bezpečně proměnil penaltu a snížil - 1:3. Další průběh zápasu drželi míč na kopačkách blanenští, dobře bránící soupeř jim však příliš prostoru k zakončení nenabídl. Nejblíže gólu byl vystřídavší Partl, který si narazil míč s Tulajdanem, nebo Psota, kterému míč nachystal Holman.

Blansko se přeci jen dostalo ještě k jedné změně skóre. V 81. minutě dostal do brány míč na dvakrát Studený, který je v klubu na zkoušce - 2:3. Hosté poté ještě zahrozili 4 minuty před koncem, když nebezpečně pálil Zůbek.

Více akcí již utkání nenabídlo. Bzenec se prezentoval kvalitní obrannou hrou a Blansko se těžko dostávalo do nebezpečného zakončení. Další utkání sehrají blanenští fotbalisté v sobotu 22. července, když se od 10 hodin utkají s Rosicemi na jejich půdě.