O víkendu blanenští fotbalisté nebodovali, ale už se chystají na další výzvu. Poslední ohlédnutí za uplynulým kolem MSFL udělal Marek Mach, který proti rezervě Slovácka odehrál přes sedmdesát minut.

Při zápase se Slováckem B jste se potkal na hřišti s bývalým spoluhráčem Tomášem Vincourem. Byli jste před utkáním v kontaktu?
S Vincim jsme si psali den před zápasem. Už dopředu jsem mu avizoval, že odjedou s prázdnou. Bohužel to nevyšlo (úsměv).

Po necelém měsíci se hrálo na stadionu v Údolní ulici. Jak jste si užil střetnutí i jeho atmosféru?
Myslím si, že je pro nás všechny lepší, když se hraje v Údolní. Duel jsem si moc neužil, protože jsem se necítil fyzicky vůbec dobře. Navíc se prohrálo, což mrzí dvojnásob, ale musím pochválit fanoušky, kteří se snažili tým povzbuzovat až do konce. Byli slyšet, i když se prohrávalo a téměř nic se nedařilo.

Myslíte si, že Slovácko B uspělo zaslouženě?
Nevím, jestli vyhrálo zaslouženě. Kdybychom využili naše šance v prvním poločase, vyvíjelo by se utkání úplně jinak. Místo toho jsme dostali blbý gól z rohu a soupeř si skóre už pohlídal. Téměř do ničeho nás ve druhé půli nepustili.

Dosavadní bilance s rezervami z vyšších soutěží jsou jedna výhra a dvě porážky. Nesedí nám tito protivníci?
Nemyslím si, že by nám B-mužstva nevyhovovala. Právě naopak, jelikož to jsou mladí kluci jako my a také chtějí hrát kombinační fotbal, mělo by být snazší je porážet. I když to tak podle výsledků zatím nevypadá.

Co byste vzkázal fanouškům před venkovním zápasem v Otrokovicích?
Budeme se snažit opět navázat na vítěznou vlnu. S fanoušky je to vždy o něco jednodušší, proto budeme rádi, když je v Otrokovicích uslyšíme. I navzdory tomu, kde se Otrokovice nacházejí v tabulce, neznamená, že půjde o jednoduchý souboj.

Autor: Fanklub FK Blansko