B l a n s k o - Blanenští fotbalisté pokračují ve své pouti v rámci F:NL. Jednadvacáté kolo druhé ligy zavádí Blansko na půdu Hradce, se kterým bude bojovat o důležité body.

Lídr z Hradce Králové vede tabulku F:NL už o osm bodů a rázně kráčí za mistrovským titulem a postupem do FORTUNA:LIGY. V současné době mají "Votroci" jasně nejlepší poměr vstřelených a inkasovaných branek. V obou aspektech jsou hradečtí fotbalisté jasně nejlepší v lize. Nejlepším střelcem pátečního soupeře Blanska je Daniel Vašulín s osmi góly.

Blansko se v posledních zápasech trápí a po třech prohrách v řadě bude chtít zabrat. A zároveň budou chtít blanenští hráči napravit nepovedený závěr domácího zápasu s Hradcem, kdy o výhru a body přišli až v závěrečných minutách.

Páteční duel nebude pro blanenské vůbec jednoduchý. Lídr tabulky z Hradce totiž doma ztratil body jen ve třech případech. Dvakrát remizoval a jen jednou našel “pod lízátky” přemožitele. „Ne náhodou jsou na prvním místě v tabulce. Chtějí do FORTUNA:LIGY, mají schválený stadion, takže to chtějí potvrdit v každém zápase. Na takové zápasy se fotbalista těší a dokáže se i vic vyhecovat, ať už je momentální situace v klubu jakákoliv,“ všímá si obránce Blanska David Klusák.

Blansko se v zápase v Hradci bude muset obejít hned bez dvou hráčů základní sestavy. Pro karetní tresty bude stát jak Matěj Helebrand, tak Ondřej Sukup. „Bude to obtížný zápas, jako vsechny ve druhé lize. Jsou prvni s ambicemi na postup, ale to neznamená, že tam nepojedeme zvítězit a poprat se o tři body,“ vyhlíží zápas Vlachovský.