2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V 9. kole divize D přivítali dorostenecké týmy FK Blansko na domácím stadionu na Mlýnské celky Svratky Brno. Zatímco starší dorost svému soupeři branku nevstřelil a podlehl mu 0:1, mladší pokračoval ve vítězné sérii a porazil svého soupeře poměrem 3:1.
9. kolo divize D dorostu, mladší dorost
sobota 3. 10. 2015, 10:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
FK Blansko - FC Svratka Brno 3:1 (1:0)
Branky:
7. Prudil David, 46. Prudil David, 49. Souček Radek - 64. Veškrňa Matěj
Sestava: Veselý - R. Němec, Pačovský, Feik, Mlčoušek, R. Souček, Gregor, D. Šmerda (44. Formánek), Prudil (79. Luk. Pernica), Gansukh (65. Kouřil), Marek Sehnal
Náhradníci: Luk. Pernica, Kouřil, Formánek
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda

Hodnocení Zdeňka Veselého: „V 9. kole jsme se na domácím hřišti střetli s celkem Svratky, která měla v dosavadním průběhu sezóny, tak jako my, stoprocentní bilanci. Nemohli jsme tedy čekat nic jiného, než velmi těžké utkání. V úvodu zápasu nás soupeř, i díky větru v zádech, zatlačil na naši polovinu. Do šancí se však přes svoji územní převahu nedostával. Naopak my jsme hned z první delší návštěvy na soupeřově polovině vytěžili gól, když se v 7. min. do protiútoku dostali Prudil a Gansukh. Prudil došel s míčem až k soupeřově šestnáctce a když už se zdálo, že prováhal přihrávku na Gansukha, opřel se z 19 metrů do míče a nádherně trefil levou šibenici soupeřovy branky - 1:0. Za deset minut jsme dostali ideální příležitost zvýšit naše vedení, když po rohu Němce z pravé strany zahráli hosté v pokutovém území rukou a rozhodčí nařídil penaltu. K její exekuci se postavil Prudil, brankář hostí však jeho přízemní střelu chytil. Ve zbytku prvního poločasu se odehrával boj mezi oběma šestnáctkami a hrozbu pro obě branky znamenaly jen občasné standardní situace. Na začátku druhého poločasu jsme museli vynuceně střídat zraněného kapitána Šmerdu, kterého nahradil Formánek. Hned dvě minuty na to zahrával přímý kop z poloviny hřiště Feik, na jeho prodloužení hlavou si mezi stopery hostí naběhl ideálně Prudil, pohrál si z gólmanem a zvýšil na 2:0. Za další tři minuty zahrával Prudil přímý kop z levé strany, na míč naskočil Souček a hlavou jej poslal k levé tyči soupeřovy branky 3:0. V dalším průběhu utkání jsme se zaměřili spíše na to, abychom neinkasovali. To se nám dařilo do 64. minuty, kdy se nepříliš povedená střela z dálky odrazila od jednoho z hráčů hostí do boku na volného Veškrňu, který se dostal sám před Veselého a nezaváhal 3:1. Poté už si žádné mužstvo až do závěrečného hvizdu nevytvořilo žádnou výraznější šanci. V utkání proti vyspělému soupeři jsme podali solidní výkon a podle našeho názoru jsme zvítězili zaslouženě. Podařilo se nám eliminovat útočnou sílu soupeře a v útoku jsme byli efektivnější. Za předvedený výkon musíme pochválit všechny hráče, vyzdvihnout bychom chtěli výkon obou stoperů Feika a Gregora a útočníka Prudila.“

9. kolo divize D dorostu, starší dorost
sobota 3. 10. 2015, 12:15 | stadion na mlýnské, Blansko
FK Blansko - FC Svratka Brno 0:1 (0:0)
Branka:
72. Zonyga Ondřej
ČK: 88. O. Zmeko (Blansko, po 2. ŽK)
Sestava: J. Matuška - L. Strya, F. Blažek (65. Mareček), Maňoušek (C), R. Keprt, Loula, Vintr, Bílek, O. Zmeko, D. Zmeko (86. Študent), D. Flachs (88. Hanák)
Náhradníci: Zemach, Mareček, Kala, Študent, Hanák, Veselý
Trenér: David Jarůšek
Vedoucí týmu: Pavel Zmeko

Hodnocení Pavla Zmeka: „Ani tentokrát jsme nebyli horším týmem než soupeř. Bohužel o naší prohře rozhodla jediná branka. Většina akcí se odehrávala ve středu hřiště a po našem druhém zaváhání v sezóně by někteří naši svěřenci měli minimálně zapřemýšlet, o čemž svědčí zbytečná červená karta v podání Ondřeje Zmeka.“