Uničov

Uh. Brod

04.05.2024 | 10:30

Údolní

Ofenzivní mladík Manji Gimsay poskytl rozhovor po utkání s Karvinou. Jeho aktuální dojmy a pocity jak ze zápasů, tak z osobního pohledu při působení v Blansku, se dočtete v rozhovoru níže.

Manji, v Karviné jste zvítězili 1:0 a připsali si první venkovní výhru. Jak hodnotíš průběh zápasu?

Bylo to docela náročné utkání proti takticky dobře disciplinovanému týmu. Když jsme šli do zápasu, věděli jsme, že se musíme snažit, protože to nebude lehký zápas. Bylo to velmi potřebné vítězství, protože předchozí zápasy se nevyvíjely v náš prospěch, takže jsme to všechno potřebovali odčinit výhrou, což byl náš jediný cíl.

Měli jste několik šancí, i Ty jsi mohl z dobré pozice skórovat, ale v zakončení se vám příliš nevedlo. Přičítáš to umělé trávě v Karviné nebo to má jiný důvod?

Hra na umělé trávě je určitě jiná než na přírodní, což všichni víme, ale nebudu to svádět na umělou trávu, prostě jsou takové momenty, kdy děláte všechno správně, ale nepodaří se vám dát gól a to byl můj případ, kdy jsem prostě nešťastně netrefil míč po dobrém náběhu do brány, ale přestřelil jsem.

Máte za sebou náročný program 3 zápasů v jediném týdnu. Vyhovují Ti zápasy v rychlém sledu nebo jsi spíše pociťoval únavu?

No, necítím se unavený. Líbí se mi, že máme více zápasů za sebou, protože mám fotbal moc rád a rád hraju zápasy, každé 3 dny se na něco těšíte, což je úžasné. Žijeme pro takové chvíle, abychom mohli mít více utkání v řadě, které vás udrží ve střehu a v tempu.

Ve středu jsi ve Frýdku-Místku vstřelil svůj premiérový gól ve 3. lize. Ulevilo se Ti, že jsi se konečně dočkal gólu i v A-týmu?

Přesně tak! Byl to skvělý pocit, že se mi podařilo vstřelit svůj první gól v soutěži, i když to nestačilo na to, abych pomohl týmu získat 3 body, byl jsem opravdu rád, že jsem dal svůj první gól.

Pocházíš z Nigérie, což možná někteří fanoušci neví. Jaké byly Tvé fotbalové začátky a v jakých klubech jsi před angažmá v Blansku působil?

Hrál jsem za pár akademií, když jsem vyrůstal v Nigérii, a jak jsem rostl, dostal jsem se do kontaktu s vyššími úrovněmi fotbalu a hrál jsem ve vyšší soutěži s týmem v Nigérii. Pak jsem se rozhodl rozvíjet svůj talent v zahraničí. Hrál jsem v chorvatské druhé lize za NK Dubrava a také ve slovinské první lize za NK Tabor Sezana.

Do klubu jsi přišel až v průběhu podzimní části sezóny a zanedlouho sis vybojoval také místo v základní sestavě. Jak Tě spoluhráči a lidé v klubu přijali?

Především jsem vděčný prezidentovi klubu, že mi dal příležitost hrát za Blansko, a také trenérovi, že mi věří a staví mě pravidelně do zápasů. Moji spoluhráči jsou skvělí, přijali mě vřele a jsou to prostě milí lidé a vždy mi pomohou, když něčemu nerozumím nebo něco nevím. Já si jich za toto milé gesto vážím.

S kým z týmu si nejvíce rozumíš a jsi s ním často v kontaktu?

Se všemi spoluhráči vycházím velmi dobře, ale řekl bych, že s Ondrou Porčem mluvím asi nejvíc a jsme v neustálém kontaktu. Je to úžasný člověk. Další důvod je ten, že fandí Liverpoolu a já Manchesteru City, takže si z něj vždycky dělám legraci, protože samozřejmě Manchester City je lepší než Liverpool, ale on by to nikdy nepřijal.

Nastupoval jsi také za B-mužstvo, kde máš úchvatnou bilanci – 5 zápasů a 15 gólů. Pomohly Ti zápasy s B-týmem k rychlejší adaptaci v klubu a větší herní praxi?

Ano, zápasy s B týmem mi pomáhají rychleji se adaptovat z hlediska kondice a získání větší herní praxe, pomáhá mi to zůstat ve formě a být připraven na zápasy A týmu.

V Blansku momentálně i bydlíš. Jak se Ti město líbí a jak zde trávíš svůj volný čas?

V Blansku se mi líbí, i když jediným problémem je jazyková bariéra (musím se ale přiznat, že se snažím jazyk učit), moc se mi líbí, jak je tu klidné, tiché a pohodové prostředí. Ven moc nechodím, nebo spíš bych měl říct, že jsem toho zatím moc neprozkoumal, ale určitě si najdu čas a udělám to. Svého volného času si moc vážím, snažím se zůstat co nejvíc aktivní. Jsem křesťan, takže svůj čas trávím čtením Bible a modlitbou navazující mnohem důvěrnější vztah s Bohem, čtu knihy, hodně se dívám na Netflix, sleduji hodně fotbalových zápasů, také volám své rodině a přátelům, chodím na procházky, občas navštívím Brno a jen tak si dám dobrou kávu ve Starbucks.

V pátek vás čeká poslední zápas podzimu s Uničovem. Jak zatím hodnotíš první část sezóny z osobního hlediska i z pohledu týmu?

Z osobního pohledu bych řekl, že jsem se snažil co nejvíc pomoci týmu několika důležitými asistencemi a také gólem, ale stále se dá dělat víc a víc se správným přístupem, energií, disciplínou a snahou v každém zápase. Z týmového pohledu bych řekl, že ještě nejsme tam, kde chceme být, ale jsme dobrý tým, který skutečně ví, jak hrát fotbal. Poztráceli jsme mnoho bodů, které jsme mohli získat, ale nedokázali jsme to. Musíme se jen držet našich základních hodnot a taktiky, kterou nám trenér Vorlický vždy dává, pak budeme bezpochyby velmi těžko porazitelným týmem.

Plánuješ po posledním zápase odcestovat za rodinou nebo zůstaneš v období volna v České republice?

Ano, mám v plánu odjet domů a strávit nějaký čas s rodinou a svými blízkými, užít si počasí v Nigérii a oslavit vánoční svátky doma, zároveň i zařadit další mimosezónní přípravu na další polovinu sezóny.

Mohou se na Tebe blanenští fanoušci těšit i v jarní části sezóny, nebo řešíš i nějaké jiné potenciální nabídky?

Ano, blanenští fanoušci by se na mě měli těšit v jarní části sezony, doufám, že dosáhnu lepších výsledků a sezonu zakončíme mnohem lépe, než kde se momentálně nacházíme.

DĚKUJEME MANJIMU ZA ROZHOVOR!

Autoři - Adam Přikryl, Zdeněk Veselý ml.