B l a n s k o - To, o čem se již od podzimní jízdy v MSFL mluví, se stává realitou. Po dohrání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a sestupu Vítkovic se fotbalisté Blanska posouvají do druhé nejvyšší soutěže.

Jaro 2019, Blansko slaví jízdu divizí a postup do MSFL. Přáním starosty města a zároveň úkolem kouče Zbořila je zakonzervovat klub s MSFL a stát se stabilním účastníkem třetí nejvyšší soutěže. Realita? Blansko ovládlo podzimní část třetí ligy neuvěřitelným stylem a z nováčka byl rázem favorit na postup. Blansko upravilo své plány a i díky několika zimním posilám se dala očekávat další jízda i na jaře. K té ale nedošlo.

Blanenští odehráli jen zápas v Uničově, ve kterém navíc svému soupeři podlehli těsně 0:1, ještě dříve, než mohlo Blansko své zaváhání napravit, tak přišlo uzavření soutěže a MSFL se pár týdnů na to ukončila. Blansko, jakožto první celek tabulky, tak získalo možnost, v případě splnění určitých podmínek, postoupit do F:NL.

Blanenským se i díky souhře náhod podařilo splnit vše potřebné a brány F:NL se otevírají.