Zastavit černou sérii proher a protrhnout střeleckou smůlu, která nyní trvá tři utkání. To je hlavní motivace blanenských fotbalistů, kteří zajíždějí k 6. kolu Moravskoslezské fotbalové ligy do Nového Města na Moravě, kde se v sobotu 10. září od 16 hodin střetnou s místním klubem SFK Vrchovina.

Vrchovina skončila v loňské sezóně na 16. místě tabulky, avšak s patnáctibodovým polštářem na sestupující B-tým Jihlavy. Celkově se však Vrchovina protrápila prakticky celou sezónou, držela se v dolních patrech tabulky a rozhodně to nebyla z její strany vydařená sezóna. Důkazem budiž 7 výher, 7 remíz, 18 proher a pouze 28 vstřelených gólů z 32 utkání sezóny.

Mužstvo Vrchoviny doznalo před sezónou několika změn. Vedení klubu neprodloužilo smlouvu s trenérem Pavlem Procházkou. Na lavičce jej po konci kariéry nahradil Lukáš Michal, dlouholetý kapitán a opora záložní řady Vrchoviny. Kádr opustili Ondřej Vícha (Sapeli Polná), Zdeněk Černý (konec hostování z Bystřice nad Pernštejnem), Tomáš Trojánek (Žďár nad Sázavou), Pavel Partl (Velké Meziříčí), Adrian Doležal (Hlinsko), Lukáš Smetana (konec kariéry) a již zmíněný Lukáš Michal. Do kádru dorazili František Nečas (Nová Ves), Kryštof Vašek (Hlinsko), Pavel Vacek (Vysočina Jihlava), z B-týmu byli přeřazeni Michal Šmída, Michal Skalník, Martin Sáblík a Roman Hlaváč.

Vrchovina začala ligu domácími remízami se Slováckem B (1:1) a Hranicemi (0:0). Poté přišla prohra ve Frýdku Místku (1:3) a překvapivé domácí vítězství s Uničovem (2:0). Poslední 2 zápasy Vrchoviny skončily porážkou. Nejprve Město dlouho trápilo našeho posledního přemožitele z Hlučína na jeho hřišti, kde sice po dvaadvacetiminutách prohrávalo 0:2, zásluhou Vacka a Duby však dokázalo srovnat. Výhru Hlučína trefil až 3 minuty před koncem Mládek a Vrchovina prohrála smolně 2:3. V posledním utkání podlehli svěřenci trenéra Michala Uherského Brodu nejtěsnějším možným rozdílem (0:1). „Byl to remízový zápas,“ mrzelo kouče Vrchoviny Lukáše Michala. „Byla to v podstatě pouze nakopávaná a boj. Domácí ale byli více na balonu. Jsem zklamaný hlavně z toho, že jsme nedali gól. Připravovali jsme se totiž na to, že k tomu, abychom bodovali, musíme skórovat.

Vrchovina má tedy za výhru a dvě remízy 5 bodů a nachází se na 15. pozici a o 1 bod před Blanskem. Blansko loni zvládlo proti Vrchovině vybojovat 4 body. Nejprve v Novém Městě zvítězilo 3:1, když se na obratu podíleli dvougólový Reteno Elekana Guy a Jiří Tulajdan. V domácí odvetě poté branka nepadla a utkání tak skončilo remízou 0:0. Blanenští se budou v sobotním zápase pokoušet o zvrat nepříznivé série třech utkání bez vstřelené branky a bodového zisku. „Chybí nám důraz v posledních 15 metrech u brány. Musíme do vápna chodit po hlavě a buď dostaneme nakopáno nebo dáme gól. Jiná cesta k úspěchu nevede. Je na nás trošku i deka. Kluci makají na tréninku, dřou a sami chtějí už sérii zlomit,“ hodnotil po posledním utkání s Hlučínem asistent trenéra Erik Mihola.

Sestava Vrchoviny z posledního utkání v Uherskému Brodu:

Šmída - Vacek, Hekerle, Sytař, Nečas, Batelka (C), Skalník M. (65. Bača), Vašek, Duba (28. Boušek, 63. Jícha), Duda, Novotný

6. kolo MSFL proti SFK Vrchovina startuje v Novém Městě na Moravě v sobotu 10. září od 16 hodin.

Textový přenos utkání - https://www.onlajny.com/match/index/date/2022-09-1...