Patří ke stabilním bekům týmu hrajícího v popředí MSFL. Fotbalisté Blanska se mohou vzadu opřít o Filipa Smrčku, jenž nechyběl ani u sobotní výhry 4:2 nad Otrokovicemi. A spolehlivý bek si jihomoravské angažmá chválí nejen díky výsledkům.

K Blansku jste se připojil během úvodních kol MSFL. Jak si užíváte zdejší působení?
Velice si ho užívám. V mé dosavadní kariéře jsem se dlouho potýkal se zraněními, která mi znemožňovala dlouhodobě hrávat v základní sestavě. Nyní v Blansku naštěstí žádným zraněním netrpím, což mě velice těší. Myslím si, že se v kabině sešla skvělá parta, kde se cítím dobře. Troufnu si říct, že se nám daří i výsledkově, a proto nemohu angažmá v Blansku nic vytknout.

Jste tak spokojen se svým herním vytížením?
Ano, jsem. Na začátku sezóny jsem se vracel po zranění, proto jsme se s panem trenérem Vašíčkem domluvili na pomalejším startu a postupném přidávání zátěže. Teď, když už jsem zcela uzdravený, hraji pravidelně a jsem za to velmi šťastný.

Po devíti utkáních se nacházíme na šestém místě. Co říkáte na dosavadní výkony mužstva?
S našimi výkony jsem vesměs spokojený. Až na dvě výjimky jsme zápasy zvládli velmi dobře, z čehož pramení i hezké umístění v tabulce. MSFL je velmi vyrovnaná soutěž a téměř každý může porazit každého. Jsem rád, že se nám zatím daří vítězit, což přisuzuji velké bojovnosti a touze vyhrávat od každého hráče. Velmi nám pomáhají i fanoušci, jimž patří obrovský dík.

Jak hodnotíte sobotní duel v Otrokovicích?
Jako obvykle bylo utkání velmi silové a bojovné. Vstoupili jsme do něj velice dobře a v úvodních minutách jsme dostali soupeře pod velký tlak. Z něj jsme vstřelili tři góly, které zápas v podstatě rozhodly. Po pochybné penaltě domácích, kterou proměnili, ucítily Otrokovice šanci něco s výsledkem udělat, ale po naší čtvrté trefě jejich naděje zhasly. Jsem velmi šťastný, že se nám dařilo v útočné fázi a že jsme byli střelecky produktivní. Doufám, že stejně vstoupíme i do následujícího zápasu.

Co byste vzkázal fanouškům právě před příštím utkáním, v němž vás doma čeká Uherský Brod?
Děkujeme vám za dosavadní podporu, které si velice vážíme. Doufáme, že společně zvládneme i sobotní duel a zpříjemníme si celý víkend!

Autor: Fanklub FK Blansko