Svoji první trefu v dresu Blanska zaznamenal o víkendu obránce Filip Smrčka. Právě on pomohl domácím k přesvědčivému výsledku 4:0 nad Velkým Meziříčím, čehož si velice cení.

V sobotu jste si připsal premiérový gól za Blansko. Jak byste popsal povedený roh?
Během týdne jsme se o našich standardních situacích dost bavili. V dosavadní části sezóny jsme totiž žádnou nevyužili, i když jsme jich kopali hodně. Nikola (Todorić, pozn. red.) zahrál roh fantasticky a jsem moc rád, že jsme jako tým standardku konečně proměnili.

Jako bonus jste udrželi čisté konto. Co na utkání říkáte?
Především bych chtěl pochválit oba krajní beky, kteří po celý zápas pokrývali nejsilnější individuality Velkého Meziříčí na křídlech. Vitas (David Vitásek, pozn. red.), jenž za Blansko odchytal svoji premiéru, také podal až na pár drobností velmi dobrý výkon. Pro celou obranu byl podporou. S Dominikem Blažíkem jsme pak řešili spíše jednodušší situace, což pramenilo z dobré práce a kvalitní organizace. Myslím si, že za všechny mohu říct, že jsme moc rádi za čisté konto. Navíc s tak hojnou produktivitou směrem dopředu.

Do konce podzimu zbývají tři kola, v tabulce je Blansko čtvrté. S jakým cílem do zápasů půjdete?
Na začátku soutěže jsme patřili k outsiderům, ale díky našim výsledkům a dosavadnímu umístění s námi musí každý soupeř počítat. Žádný duel v MSFL není radno podceňovat, jelikož všechny týmy mají svoji kvalitu. Určitě budeme chtít do utkání jít naplno a uhrát co nejlepší výsledky. Mohli bychom si tak vytvořit bodový polštář pro druhou polovinu ročníku. Osobně bych si přál z těchto zápasů uhrát sedm bodů.

Jak hodnotíte dosavadní angažmá v Blansku, jste tu spokojený?
Působení v Blansku hodnotím velmi kladně. Myslím si, že se individuálně zlepšuji každým zápasem a zároveň rosteme i jako mužstvo, což je velmi pozitivní. Jsem rád, že pravidelně nastupuji a mohu týmu pomoci na hřišti. Angažmá v Blansku nemohu nic vytknout.

Co z role beka říkáte na naše útočníky, když Guy Reteno Elekana je druhý v tabulce střelců soutěže s deseti góly a Jiří Tulajdan mu šlape na paty s osmi brankami?
Je samozřejmě skvělé oba sledovat. Jejich statistiky svědčí o individuální kvalitě a hlavně o dobré práci celého mužstva v ofenzivě. Góly jsou dost často vyústěním poctivého výkonu středové řady, ale i tlaku na obranu soupeře ze stran. Jsem opravdu rád, že máme v týmu hned několik gólových fotbalistů, kteří naše slibné šance umí přesně zakončit.

Autor: Fanklub FK Blansko