3:0

Karviná B

3

0

Dalším nadějným fotbalistou blanenské mládeže je Matěj Ščučka. V rozhovoru hodnotí poslední utkání svého týmu, svoje sny a motivaci nebo jeho přesun do Blanska.

Matěji, nejprve se vraťme k posledním dvěma duelům, které jste odehráli se starším dorostem. Oba dva se výsledkově nepovedly (0:4 se Svratkou, 0:2 s Židenicemi). Jak bys oba dva zápasy okomentoval? Kde vás momentálně nejvíc tlačí bota?

Výsledkově se nám nedaří, protože jsme pořád v tréninku učení a rozvíjení se. Jelikož máme nejmladší tým v soutěži, tak nás tím pádem tíží věkový rozdíl, a proto nestíháme starší a vyspělejší hráče. V zápase se Svratkou jsme diktovali od začátku tempo hry, ale bohužel jsme ke konci prvního poločasu dostali po rychlém brejku gól do šatny, což je pro tým vždy velká škoda. Začátek druhého poločasu jsme začali aktivně, ale v 60. minutě jsme dostali gól na 2:0. Během dalších pár minut jsme inkasovali dva góly a bylo po zápase. Začátek zápasu proti Židenicím se nám vůbec nepovedl, soupeř začal aktivněji a byl nepříjemný. V prvních 15 minutách jsme dostali ze dvou střel soupeře dva totožné góly. Pak jsme se ale zvedli a převzali jsme iniciativu hry a hráli náš fotbal. Po zbytek celého zápasu jsme soupeře tlačili, ale žádnou šanci se nám nepodařilo proměnit.

Ty sám jsi dalším hráčem, který pendluje mezi oběma dorosteneckými týmy. Jaké mezi nimi spatřuješ největší rozdíly? Na co ty sám se v utkáních zaměřuješ?

Mezi hlavní rozdíly našich dorosteneckých týmů je rychlost a tvrdost hry. Dalším rozdílem je to, že mladší dorost neovlivňuje stav utkání a pořád bojuje za jakékoliv situace. Já sám se na nic nezaměřuji a spíše se soustředím na týmový výkon a naše principy.

Kdo Tě vůbec k fotbalu přivedl, jaké byly tvoje fotbalové začátky?

Upřímně si nepamatuji, kdo mě k fotbalu přivedl, ale můj strýc, který trénoval v Lysicích, kde jsem i začínal s fotbalem. Takže to byla asi jasná volba, co budu dělat za sport.

Ty jsi v průběhu svých mládežnických let putoval přes tým Žijeme hrou a Kunštát až do Blanska. Jak a proč se nakonec přesun do Blanska uskutečnil? Co sehrálo největší roli?

Přesun do Blanska se uskutečnil z toho důvodu, abych se dále fotbalově rozvíjel a abych se posunul dále v kariéře. Společně se mnou se přesunuli také Vladislav Němec a Natan Doubek, díky tomu byl pro mě přestup jednodušší.

Pravidelně se účastníš i tréninků A-týmu. Můžeš popsat, jak Tě to posouvá a jak moc se to náročné po psychické a fyzické stránce?

Byl to pro mě velký skok napříč kategoriemi, ale jelikož se v dorostu používají stejné principy jako v A-týmu, tak to po herní stránce nebylo nic nového. Nové věci, keré se naučím na trénincích, mě posouvají a snažím se je předat svým spoluhráčům v dorostu. Mužský fotbal je mnohonásobně náročnější než dorostenecký, na což si ještě zvykám.

Jaký je tvůj fotbalový vzor a čeho bys chtěl ve sportovní kariéře dosáhnout?

Popravdě já sám fotbalový vzor nemám, ale stylem hry se mi líbí Thiago Silva Pro každého malého kluka je sen si zahrát za nějaký top klub na světě, ale momentálně bych chtěl pravidelně nastupovat za náš A-tým. Postupem času se chci dostat do 1. české ligy, kde bych si chtěl zahrát za můj oblíbený klub Slavia Praha.

Co je Tvým dalším koníčkem mimo fotbal? Jak trávíš svůj volný čas?

Mimo fotbal úplně jiné koníčky nemám, ale když je zima tak si rád zahraji hokej nebo si sem tam zapnu FIFU. Teď toho volného času je více jelikož se blíží konec sezóny a je to náročnější. Ale celou sezónu jsme trénovali 4x týdně, takže jsem se soustředil na dobrou regeneraci.

Kdo je Tvůj největší parťák v kabině a proč?

Můj největší parťák je Vladislav Němec s kterým se znám nejdéle a také spolu hrajeme od úplných začátků. Jelikož je Ladík hráčem A-týmu, tak spolu často řešíme vše ohledně áčka.

Sezóna už se pomalu blíží ke konci. Jak ji hodnotíš z osobního a týmového hlediska?

Z osobního hlediska ji hodnotím kladně, v zimní přípravě jsem začal aktivně trénovat s A-týmem a myslím si, že jsem se díky tomu hodně posunul. První polovina sezóny z týmového hlediska za mě vyšla dobře, dařilo se nám jak výsledkově, tak i herně. Na jaře se trenér Erik rozhodl poslat ročník 2005 do mužského fotbalu, aby si na něj už zvykali. Tím pádem se nám tolik výsledkově nedařilo, ale herně jsme se zápas od zápasu postupně zlepšovali. Dále se připravujeme na následující sezóny a trenér si chce vyzkoušet mladší hráče jak reagují na rychlost a tvrdost hry staršího dorostu.