B l a n s k o - Nabitý dubnový zápasový jízdní řád pokračuje. FK Blansko míří do jižních Čech, kde zakončí týden duelem s Táborskem. Těžký zápas 19. kola začíná v neděli v 17:00 na stadionu v Kvapilově ulici.

Nedělní zápas přinese střet dvou týmů, které zatím stále bojují na hraně sestupu a udržení se. Blansku se v jarní části daří a z možných patnácti bodů posbírali svěřenci Martina Pulpita hned jedenáct z nich. Výhry na Třincem, Varnsdorfem a Vlašimí doplnily remízy s Líšní a Žižkovem. I Táborsku se na jaře nevede špatně. Výhry nad Vlašimí a Vyšehradem okořenili hráči FC MAS remízami s Ústím a Chrudimí a díky tomu se stále drží na dosah záchrany.

V posledním zápase zamířilo Táborsko na půdu Hradce Králové. Lídr F:NL neponechal nic náhodě a s přehledem zvítězil 3:0. I díky tomu je Táborsko se šestnácti body na předposlední, sestupové pozici. Na záchranu však ztrácejí svěřenci Sergejse Golubevse pouhý bod. Rozdíl mezi Blanskem a Táborskem činí před nedělním duelem rovné čtyři body. Případná výhra by tak výrazně nafoukla bodový polštář Blanska. „Do Táborska jedeme bodovat, nečeká nás ale nic jednoduchého, v zimě slušně posílili a na jaře už udělali osm bodů,“ nechal se slyšet blanenský ofenzivní univerzál Filip Žák.

Táborsko už v letošní sezóně jednou na Blansko narazilo. Krátce po opětovném rozjetí F:NL se totiž představilo na Mlýnské a Blanenští na toto utkání nebudou vzpomínat v dobrém. „Chybělo nám to, co mělo Táborsko. Oni prostě víc chtěli, my jsme nesbírali odražené balóny, byli jsme všude o krok později,“ hodnotil tehdejší prohru 0:2 obránce David Klusák.

Nejlepším střelcem Táborska je pětibrankový Emanuel Tolno, jenž se prosadil i v prvním vzájemném duelu. „Proti Táborsku to bude velký boj a hodně těžký zápas. Musíme do něj jít znovu s touhou dobře bránit a nedostat gól, věřím přitom, že gólově se prosadit dokážeme,“ vyhlíží zápas Pavel Halouska.