1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Rosice

Start Brno

27.10.2024 | 14:30

Rosice

Start Brno

27.10.2024 | 14:30

Mladší a starší dorostenci FK Blansko se minulý týden (29.7. až 2.8.) vydali na již tradiční soustředění do Hustopečí. Hráči spolu s realizačním týmem byli ubytovaní v hotelu Formanka, k tréninkům poté využívali hřiště ve Starovicích (vzdálené 3 km od hotelu) a Uherčicích (vzdálené 7 km od hotelu), kam mužstvo dojíždělo na kolech.

Soustředění bylo zahájeno dopoledním tréninkem v Blansku, poté následoval přesun do Hustopečí, odpoledne poté proběhla tréninková jednotka ve Starovicích. V úterý a ve čtvrtek blanenští mladíci absolvovali 2 dopolední tréninky ve Starovicích, odpolední v Uherčicích, přičemž vedle čtvrteční tréninkové jednotky došlo i ke zpestření v podobě utkání s místním týmem mužů. Středeční program v extrémních vedrech byl ve znamení cyklovýletu do ATC Merkur (25 km), kde mužstvo strávilo celý den. Po pátečním dopoledním tréninku následoval odjezd zpět do Blanska.

Soustředění se zúčastnilo 31 hráčů (z toho 3 brankáři) a trenéři Erik Mihola, Libor Škvarenina, Milan Dračka a Jan Setnička. Dorostenci tedy mají v nohách za jediný týden 9 tréninkových jednotek, 1 zápas a k tomu více než 100 km na kole.

Hodnocení trenéra Erika Miholy:
„Soustředění hodnotím velice pozitivně. Myslím, že jsme se dobře naladili na nadcházející sezónu, a to jak v rámci herních principů, tak v rámci kolektivu.“

Autor: Zdeněk Veselý ml.