J e d o v n i c e - V pořadí již 7. ročníku mikulášského turnaje v hale jedovnické průmyslovky se zúčastnili bývalí hráči Spartaku ČKD Blansko pod hlavičkou Fiala Team. Oproti loňskému roku si blanenští veteráni o jedno místo polepšili a skončili na druhém místě.
Zápasy hrané na 2x 12 minut přinesly jako již tradičně velmi zajímavou podívanou, u které se rozhodně nikdo nenudil. Blansko ve svém prvním zápase narazilo na ex-ligové Drnovice, v jejichž kádru nastoupilo několik hráčů, kteří pamatují druholigové zápasy těsně před postupem moravské vísky do nejvyšší soutěže, jako například Červinka, Švanda či Bula. I když Blanenští se svým sokem bojovali statečně, podlehli mu 0:3.

Porážka však tým nabudila a zbylá tři utkání Fiala Team s přehledem ovládl. Potěšila především výhra nad domácími Jedovnicemi v poměru 4:1, které se každý rok dokáží proti Blansku vyhecovat k maximálnímu výkonu. Ještě před tím Blansko zdolalo Velkou Bíteš 3:0 a v posledním zápase Říkovice 3:2.

Turnaj bez ztráty kytičky vyhrály Drnovice (12 bodů, skóre 17:2), druhé místo obsadilo Blansko (9 bodů, skóre 10:6), třetí místo patřilo Jedovnicím (6 bodů, skóre 6:9), čtvrté Velké Bíteši (3 body, skóre 3:9) a páté Říkovicím (0 bod;, skóre 2:13). V dresu Blanska se letos střelecky dařilo Pavlu Mášovi, který společně René Šindelkou vstřelil tři branky. Blansku to však od druhého zápasu ladilo díky úsilí všech hráčů velmi dobře jako týmu a za svůj výkon si zaslouží pochvalu. „Smekám před kluky, potěšili mě všichni. Až na první zápas s Drnovicemi, na které jsme neměli se nám dařilo a turnaj jsme si užili. Každý rok se na něho těšíme, protože si jednak zahrajeme fotbal a také zavzpomínáme na čase již dávno minulé,“ poznamenal k akci organizátor starých pánů Stanislav Hasa.

Sestavu Blanska tvořili tito hráči:
Brankář: Alexandr Malits ml.
Obránci: Milan Zika, Roman Študent, Richard Němec
Útočníci: Alexandr Malits st., Miloš Vašák, Jaroslav Málek, Petr Vašíček, Pavel Máša, René Šindelka, Roman Šindelka
Z lavičky vedli tým Jaromír Novák, František Fiala a Stanislav Hasa. Povzbuzovat přišli bývalí kanonýři "Kolbenky" Josef Mokrý a Tomáš Vach nebo Stanislav Kouřil. O bezproblémový průběh turnaje se postaral hlavní organizátor pan Miroslav Beneš.

Výsledky Blanska:
Fiala Team - Drnovice 0:3
Fiala Team - Velká Bíteš 3:0
Branky: Málek, Vašák, Máša
Fiala Team - Jedovnice 4:1
Branky: René Šindelka 2, Vašák, R. Němec
Fiala Team - Říkovice 3:2
Branky: Máša 2, René Šindelka

Další výsledky: Říkovice - Drnovice 0:5, Velká Bíteš - Jedovnice 0:2, Jedovnice - Říkovice 4:0, Jedovnice - Drnovice 0:5, Velká Bíteš - Říkovice 1:0, Drnovice - Velká Bíteš 4:2

Střelci Blanska: 3 - Pavel Máša, René Šindelka, 2 - Miloš Vašák, 1 - Jaroslav Málek, Richard Němec

Foto z turnaje: http://www.fkblansko.cz/fotogalerie.asp?id_zapas=&zobraz=sezona&kategorie...