B l a n s k o - Čtvrtý kvalifikační turnaj E.ON Junior Cupu přivítají v sobotu 2. května Boskovice. Turnaj zpestří účast týmů ze Slovenska a Polska. Celkem se na jihu Moravy představí 25 mužstev. Jedním z nich bude i výběr starší přípravky FK Blansko.
E.ON Junior Cup je fotbalový turnaj pro hráče do 10 let a v roce 2015 se hraje pojedenácté. V Boskovicích se začne v 9 hodin a konec turnaje bude v 16:30. Přihlášeno je 25 týmů, které byly rozlosovány do pěti skupin po pěti týmech. „Favorité turnaje by měli být fotbalisté z Brna,“ říká hlavní pořadatel Milan Strya. V Boskovicích se představí Zbrojovka, Líšeň i ČAFC Židenice. „Hráči Líšně si ale postup vybojovali na prvním kvalifikačním turnaji v Kostelci na Hané a Zbrojovka Brno má jako ligový tým postup jistý,“ upřesnil Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

„Hlavním cílem FC Boskovice je dobře se bavit fotbalem, pobavit přítomné rodiče a fanoušky a strávit příjemný sobotní den proložený fotbalem, sportem a zábavou pro celé rodiny,“ dodal Strya. Turnaje se kromě domácího výběru zúčastní FC Kuřim, SK Jedovnice, Olympia Ráječko, Sokol Benešov, ČAFC Židenice, AFK Letovice, TJ Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou, Malá Haná Knínice, Sokol Hrušky, Sokol Lipovec, Bystřice nad Pernštejnem, Rawa Mazowiecka (Polsko), Slovan Rosice, Sokol Dobšice, FK Blansko, Žijeme hrou, FK Kunštát, FŠ Třebíč, Novosedly, Starý Lískovec, Tatran Kohoutovice, SK Líšeň, Zbrojovka Brno a Levice (Slovensko).

Na závěrečný turnaj postoupí z Boskovic jeden tým. Velké finále se uskuteční 4. - 6. září v Roudném u Českých Budějovic. „Počítáme, že 15 týmů si vybojuje nominaci na kvalifikačních turnajích. Další mužstva od nás dostanou automatickou pozvánku a budou to týmy s ligovou příslušností,“ dodal Pagač. Mezi jistými účastníky nechybí AC Sparta Praha, SK Slavia Praha či FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň.

Návštěvníci turnaje se mohou po celý den těšit na bohatý doprovodný program. „Přivezeme nafukovací hřiště pro rodiny, kruhovou klec, skákací hrad a atrakce z našeho fotbalového parku,“ dodal Pagač.