B l a n s k o - V sobotu 21. února se ve sportovní hale na Údolní ulici konal 5. ročník tradičního turnaje starších žáků pod názvem Z-Model Cup 2015. Hráči FK Blansko prošli hladce až do finále, v němž se však po penaltovém rozstřelu z celkového prvenství radovala Kuřim.
Podobně jako domácí hráči FK Blansko prošla Kuřim do finále bez ztráty jediného bodu v základní skupině a výhře v semifinálovém utkání. Finále nabídlo divákům kvalitní podívanou. „Od úvodu jsme měli utkání pod kontrolou a dostali se do vedení. Bohužel se stále potýkáme s marodkou, díky níž musela finálový zápas dohrávat statečně pouze jedna čtveřice hráčů ve složení Ševčík, Němec, Pačovský, R. Souček. Ta za svůj heroický výkon a chuť porvat se o zlato zaslouží pochvalu, stejně jako oba brankáři - blanenský Veselý a kuřimský Hýsek. Soupeř disponoval dvěma vyrovnanými čtveřicemi, což se postupem času projevilo. V penaltovém rozstřelu se lépe vedlo hráčům Kuřimi, kteří proměnili dvě penalty. I přesto bereme druhé místo jako úspěch, protože jsme již ve druhém turnaji v tomto roce nepoznali v normální hrací době hořkost porážky. Poděkovat chci touto cestou panu Milanu Královi, který pod hlavičkou své firmy Z-Model turnaj podporuje, dále předsedovi klubu a místostarostovi města Blansko Ing. Jiřímu Crhovi, který nechyběl při slavnostním předávání cen. Za přípravu turnaje patří poděkování mým nejbližším spolupracovníkům Hynkovi Jarůškovi a Radkovi Součkovi. Turnaj výborně odřídil zkušený divizní rozhodčí Miroslav Nejezchleb,“ zhodnotil průběh domácího turnaje trenér starších žáků Michal Šenkeřík, který se tentokrát chopil role organizátora a tým vedl po celý průběh turnaje asistent Tomáš Vach.

Výsledky ve skupině

FK Blansko - TJ Tatran Bohunice 3:0, FK Blansko - TJ Sokol Podolí 7:0, FK Blansko - SKP Slovan Moravská Třebová 2:0

Semifinále

FK Blansko - FKM Kahan 3:0