B l a n s k o - Starší žáci FK Blansko se v neděli 19. ledna 2014 zúčastnili již tradičního a kvalitně obsazeného halového turnaje, který se konal pod záštitou pana Milana Krále jako Z-Model Cup 2014 ve sportovní hale na ulici Údolní. V konkurenci osmi týmů dokázali Blanenští vybojoval první místo.
Hráči Blanska tentokrát pod vedení trenéra Tomáše Vacha se v rámci skupiny A nejprve utkali s Boskovicemi. I přes rozpačitý vstup do utkání, kdy se soupeř dostal do vedení, nakonec zlepšenou hrou a brankami Pačovského a Gansukha výsledek otočili ve svůj prospěch - 2:1.

Další utkání bylo jasnou záležitostí blanenských hráčů. Soupeře z Bohunic přehráli poměrem 4:1, když 3 branky vsítil Šmerda a jednu přidal Mlčoušek.

Třetí zápas byl soubojem s týmem MFK Vyškov o vítězství v naší skupině. Utkání mělo vysokou úroveň a díky Šmerdovi se Blansko dostalo do vedení. Pak se ale projevila větší kvalita soupeře, hrajícího ligu, který dvěma góly otočil vývoj utkání - 1:2.

Tabulka skupiny A

P.TýmZVRPSkóreB
1. MFK Vyškov 3 3 0 0 7:1 9
2. FK Blansko 3 2 0 1 7:4 6
3. Tatran Bohunice 3 1 0 2 4:7 3
4. FC Boskovice 3 0 0 3 1:7 0

Tabulka skupiny B

P.TýmZVRPSkóreB
1. Tatran Starý Lískovec 3 3 0 0 6:2 9
2. FC Svratka Brno 3 2 0 1 5:4 6
3. FC Sparta Brno 3 1 0 2 5:6 3
4. FC Medlánky 3 0 0 3 2:6 0
V semifinále se Blansko střetlo s týmem Starého Lískovce, který vyhrál skupinu B. Kluci se na soupeře dobře připravili a po celé utkání byli jednoznačně lepším týmem. Střelecky opět zazářil Šmerda, který dal svůj druhý hattrick na turnaji, čtvrtou branku pak přidal Ševčík.

Ve druhém semifinále v asi nejlepším utkání turnaje zvítězil Vyškov až na penalty nad Svratkou Brno.

Finále proti Vyškovu bylo reprízou utkání ve skupině. Tentokrát již bohužel hráčům nezbývalo mnoho sil na útočení, o to víc jsme se ale věnovali poctivému bránění. I díky několika výborným zákrokům brankáře Holíka se klukům nakonec podařilo dovést utkání k remíze. O vítězi turnaje tak musely rozhodnout pokutové kopy. První dva hráči Vyškova nekompromisně penalty proměnili, za nás stejně tak Gansukh a Šmerda. Ve třetí sérii hráč Vyškova minul bránu. Naopak Radim Ševčík zkušeně střelou do šibenice rozhodl o turnajovém vítězství domácího týmu!

Konečné pořadí, Z-Model Cup 2014:
1. FK Blansko
2. MFK Vyškov
3. FC Svratka Brno
4. Tatran Starý Lískovec
5. FC Boskovice
6. Tatran Bohunice
7. FC Medlánky
8. FC Sparta Brno

Nejlepší střelec: Dominik Šmerda (FK Blansko, 7 branek)
Nejlepší hráč: Dominik Bílek (Tatran Starý Lískovec)
Nejlepší brankář: Adam Frolló (MFK Vyškov)
Svěřenci trenéra Michal Šenkeříka a Tomáše Vacha s trofejí za 1. místo na domácím turnaji, který se konal pod záštitou pana Milana Krále jako Z-Model Cup 2014.