Uničov

Uh. Brod

04.05.2024 | 10:30

Údolní

Komentář hlavního trenéra Radima Farníka najdete v článku níže.

Na hřiště Sparty Brno jsme vyjeli v půli týdne plní očekávání jak samotný průběh utkání bude probíhat. Úvod zápasu patřil převážně domácímu týmu, který se snažil na nepříliš přípraveném vedlejším travnaté hřišti předvádět svoji kombinační hru směrem dopředu. Naše mužstvo nedostupovalo rychlé protihráče a náš gólman Petříček měl plné ruce práce. Rozhodně jsme ale nepanikařili a nezačali bezmyšlenkovitě míče z našich kopaček odkopávat. I přes naši snahu jsme čisté konto neudrželi a do kabin jsme odcházeli za dvougolové ztráty.

Naším cílem v poločase druhém bylo pokračovat v naší hře, získávat postupem času sebevědomí a dostávat se více do hry. To se nám začalo dařit a gól Skotáka toho byl důkazem. Radost našich hráčů však dlouho netrvala, když sebevědomý pomezní signalizoval ofside. Netrvalo dlouho a Skoták se dostal do stejné situace jako v prvním případě, ale terén mu tentokrát situaci k jeho smůle zkomplikoval a jeho rána letěla nad soupeřovu branku.

Ve druhém poločase gól za svá záda náš gólman Alchamaa, který odchytal druhý poločas (po domluvě před začátkem zápasu), nepustil. Kluci si po delší době (cca 3,5 měsíce) zahráli na přírodní trávě a ostudný výkon rozhodně nepředvedli. V zápase se prostřídalo všech 18 hráčů, což bylo rozhodně všem klukům v tomto zápase přínosem a naším záměrem.

Autor - Adam Přikryl