Karviná B

Karviná B

V posledním dni měsíce srpna zajíždějí fotbalisté Blanska do Rosic, kde změří síly s místním Slovanem. Na něj mají blanenští poměrně čerstvé vzpomínky. V rámci letní přípravy s ním svěřenci trenéra Vašíčka odehráli povedené utkání, které skončilo remízou 2:2. Středeční zápas začíná v 17 hodin.

Rosice skončily v uplynulém ročníku MSFL na 5. místě. Jednalo se o historicky nejúspěšnější umístění tohoto klubu. Po konci trenéra Kuglera vedl mužstvo jeho asistent a současně sportovní ředitel klubu Petr Čejka, který mimo jiné v letech 2007-2009 oblékal blanenský dres a trénoval jej právě současný trenér našeho A-mužstva Petr Vašíček.

Úspěšný kádr se Rosicím podařilo udržet pohromadě i pro tento ročník. Mužstvo vede od léta zkušený Petr Čuhel, který jako hlavní trenér odkoučoval 76 utkání v nejvyšší soutěži. Tým doplnili záložník Karel Kulík z Písku a brankář Jakub Drobek z Karviné, který při zranění Davida Jurana kryje záda brankářské jedničce Janu Zádrapovi. Kádr oproti jaru opustili pouze David Pazourek (AFK Tišnov), František Malár (konec smlouvy) a Michal Kugler (přerušení činnosti). Dres Slovanu obléká hned trojice hráčů, která část své kariéry spojila s blanenským klubem. Jedná se o Radka Buchtu s Danielem Přerovským, kteří se zasloužili o postup Blanska do 2. nejvyšší soutěže, a Davida Jurana, oporu předešlých let mezi třemi tyčemi. Zápas bude speciální také pro Petra Šípa, který od nás v roce 2016 přestoupil do Rosic a úspěšně zde působil dlouhých 6 let. V zimě letošního roku se odtud vrátil zpět domů do Blanska.

Rosice zahájily nový ročník velmi dobře a navázaly tak na úspěšné loňské tažení. V úvodním kole zvítězili na půdě rezervního týmu Baníku Ostrava 2:1, kde jim až v šesté nastavené minutě vystřelil výhru Sellinger. Poté na domácím hřišti rozstřílely nováčka z Frýdlantu nad Ostravicí vysoko 5:1. Následovala bezbranková remíza na půdě Hodonína a v posledním hraném kole doma snadno přehrály Znojmo 3:0. O osudu utkání rozhodla už úvodní čtvrthodina, kdy se trefili Novák a z penalty nám dobře známý Daniel Přerovský. V závěru přidal třetí branku Fila. Po čtyřech kolech tedy Rosice mají za 3 výhry a 1 remízu 10 bodů s jednoznačným skórem 10:2. V tabulce jim o 2 body za vedoucí Kroměříží patří 2. místo.

V MOL Cupu se soupeři povedlo postoupit přes Bystřici nad Pernštejnem a Speřice do 2. kola, kde jim los přiřkl derby s brněnskou Zbrojovkou, která zažívá povedený návrat zpět mezi elitu.

V loňských vzájemných duelech se nám proti Rosicím dařilo a získali jsme 4 body. Nejprve jsme na domácí půdě po gólech Tulajdana a Guye Retena Elekany zvítězili 2:1. V utkání na hřišti Rosic branka nepadla a týmy si tak rozdělili po bodu za bezbrankovou remízu 0:0. Poslední měření sil v přípravném utkání skončilo remízou 2:2, když Blansko v zápase dvakrát dotahovalo. Remízu zachraňoval až v 88. minutě utkání Miloš Kapur.

Sestava Rosic z posledního utkání:

Zádrapa – Černý (C), Zezula, Buchta, Praks – Novák – Přikryl (27. Dobrovodský), Koláčný (71. Kulík), Selinger (84. Drbal), Fila (84. Kršák) – Přerovský (71. Sedláček)

Utkání na stadionu v Rosicích startuje ve středu 31. srpna od 17:00 hodin.