B l a n s k o - Blanenští fotbalisté se chystají na další přátelský duel. V rámci přípravy na novou sezónu se do Blanska podívá zvučný soupeř - Zbrojovka Brno. Utkání začíná v 17:00 a můžete jej sledovat pomocí streamu, či textově na Onlajnech.

Blansko má Zbrojovce co vracet. V prvním utkání zimní přestávky totiž hostilo Blansko rovněž áčko Brňanů, nad kterým o poločase vedlo dokonce 2:0, následně ale inkasovalo rovnou sedm branek a podlehlo Zbrojovce vysoko 2:7.

Zbrojovka v uplynulé sezóně F:NL předváděla, zejména na jaře, obdivuhodné výkony a právem se vyšplhala až na druhou pozici za vedoucí Pardubice. Ty však dostihnout nedokázala a několik dní po ukončení soutěže musela čekat na rozuzlení zapeklité situace ohledně postupu. Nakonec po ligovém grémiu bylo určeno, že i Brňané si zahrají v novém ročníku FORTUNA:LIGU.

„Pro nás půjde o opravdu těžkou zkoušku. Zbrojovka má kvalitní mužstvo a navíc je to největší klub v regionu. Na zápas se těšíme, už jen proto, že přitáhne diváky. Navíc nám taková zkouška může jen a jen pomoct,“ říká o zápase se Zbrojovkou kouč Blanska Oldřich Machala.

Zbrojovka začala s přípravou ve čtvrtek, kdy kouč Machálek mohl na tréninku přivítat i nejnovější posilu Zbrojovky - obránce Jana Hlavicu, který přišel z Líšně, opačným směrem se vydal dirigent středové řady - David Krška.

Vstupenky na utkání stojí 50,- pro dospělé, 30,- pro dětské návštěvníky.