B l a n s k o - Nová posila blanenské defenzívy nemusela na zápasové vytížení dlouho čekat. Takřka ihned po dotažení přestupu se Ondřej Sukup dočkal zařazení do sestavy a proti áčku Zbrojovky odehrál jeden poločas. Hned po něm se dostal do hledáčku médií a poskytl první rozhovor s blanenském dresu.

Jak se zrodil váš přestup do Blanska?
Řešili jsme rozvázání smlouvy s Brnem a měl jsem nějaké nabídky spíš ze Slovenska, které pro mě nebyly tak zajímavé, takže jsem chtěl zůstat v Česku. Dvakrát jsme si sedli s panem Mertou a celé se mi to zdá jako hodně perspektivní. To jak mluvil o budoucnu, co plánuje s klubem a další. Přišel jsem pomoct klubu postoupit do druhé ligy. Pro mě osobně bylo hlavní to, že sám klub projevil zájem o moje služby. Nebral jsem v potaz, že je to třetí liga. Chtěl jsem po té době hlavně hrát. Půl roku jsem skoro nehrál a už jsem nechtěl nic vymýšlet, nějaké zkoušky, ukázat se někde. Šel jsem tam, kde mě chtěli, to u mě zvítězilo.

Jste tedy v Blansku na trvalý přestup?
Vypadá to, že ano. Jsme domluvení do léta a uvidíme co se povede a potom si zase sedneme.

Postup je pro vás výhledovým cílem, nebo cílem pro jaro?
Určitě na jaře, jsou tady ambice postoupit do druhé ligy, to byl hlavní důvod mého přestupu. Kluci tady jsou výborní fotbalisté, skoro všichni prošli vyššími soutěžemi, není to typicky třetiligový klub. Vidím v tom velkou perspektivu. I na tréninku i zápasech je vidět, že neztrácíme ani fyzicky, ani fotbalově, nevidím to tady špatně.

Jak často aktuálně trénujete?
Teď je plán čtyři tréninky v týdnu plus zápas ,tak je to v celém týdnu i v soutěži, nic by se měnit nemělo. Tréninky jsou výživné, v tom není problém.

Přicházíte z druholigového mužstva, jak si Blansko v úrovní druhé ligy stojí?
Myslím si, že určitě. Něco jsem prošel a když porovnám s kluby ve druhé lize, je Blansko na podobné úrovni.

V podzimní části jste víceméně jen trénoval. Jak moc těžké to bylo?
Ve čtvrtek jsem asi po třech měsících měl první trénink s míčem, proto jsem hrál jen poločas. Tři měsíce jsem pořádně netrénoval na hřišti, spíš jsem běhal a bylo to složitější. Jsem bez herní praxe, ale čtrnáct dní a je to v pohodě.

Co říkáte, že premiéra vyšla zrovna proti Zbrojovce?
Bavili jsme se, jestli budu hrát. Ve čtvrtek jsem byl poprvé na tréninku a měl jsem trochu obavu skrz zranění. Ne proto, že je to Brno, ale abych se trošku rozhýbal. Jsem rád, že to vyšlo, pokecali jsme s kluikama, pohoda.

Znal jste spoluhráče v Blansku?
Samozřejmě, znám snad půlku kabiny, buď podle jmen a se spoustou jsem se potkal.