B l a n s k o - V sobotu 7. prosince se ve sportovní hale na Údolní uskutečnil fotbalový turnaj starších přípravek - ročník 2004 a mladší. Do turnaje se přihlásilo 8 mužstev - FK Blansko, FC Nordic Brno, SK Sokol Lipovec, FC Sparta Brno, SK Líšeň, SK Moravská Slavia Brno, MKZ Rájec-Jestřebí a MFK Vyškov.
Týmy byly rozděleny do dvou skupin a z těchto bojů poté proběhly zápasy o umístění. V základních skupinách se hrálo 1x 13 minut a poté v zápasech o umístění 1x 15 minut.

Skupina A:
1. FK Blansko
2. FC Nordic Brno
3. SK Moravská Slavia Brno
4. SK Líšeň

Skupina B:
1. SK Lipovec
2. FC Sparta Brno
3. FK MKZ Rájec-Jestřebí
4. MFK Vyškov

Z pohledu našich hráčů dopadl turnaj „nemedailově.“ Nicméně je nutno konstatovat, že trenér Leoš Farník dal šanci všem hráčům a kluci bojovali a byť ani jednou neprohráli, skončili nakonec na 5. příčce. V mnoha zápasech byli lepším mužstvem, ale bohužel se jim nedařilo, možná i díky tomu, že se hrálo na házenkářské branky, vstřelit góly, byť šance na to měli.

Výsledky Blanska:

FK Blansko - FC Nordic Brno 0:0

FK Blansko - Moravská Slavia Brno 1:1
branka: Ryzí

FK Blansko - SK Líšeň 0:0

Naše skupina byla velice vyrovnaná a o pořadí rozhodoval poslední zápas ve kterém FC NORDIC BRNO porazil SK MORAVSKOU SLAVII a poslal tak naše kluky na třetí místo ve skupině a tím pádem i o boje o nemedailové příčky. V bojích o konečné umístění sehráli naši kluci ještě dvě utkání.

FK Blansko - SK Lipovec 0:0 (2:1 na penalty)
branky: O. Farník, Ryzí

Utkání o 5. místo:
FK Blansko – FK MKZ Rájec-Jestřebí 1:0
branka: D. Mokrý

Konečná tabulka turnaje:
1. FC SPARTA BRNO
2. FC NORDIC BRNO
3. SK LÍŠEŇ
4. MFK VYŠKOV
5. FK BLANSKO
6. MKZ RÁJEC-JESTŘEBÍ
7. SK LIPOVEC
8. SK MORAVSKÁ SLAVIA BRNO

Z pohledu organizace proběhlo všechno v pohodě a pořádku za což patří díky všem, kteří se na turnaji podíleli, stejně tak jako poděkování sponzorovi turnaje, kterým byla Zámecká restaurace Sýpka Blansko.

Všechna utkání odřídil s přehledem a bravurou sobě vlastní rozhodčí Hynek Barák, za což mu také patří dík.

Celkově se turnaj vydařil a my počítáme, že se stane tradičním stejně tak jako turnaje starších a mladších žáků pořádané naším oddílem. Děkuji jmenovitě Josefu Rybářovi, Pavlu Rajtšlégrovi a Jirkovi Skřepskému za pomoc při organizaci turnaje.