Uničov

Uh. Brod

04.05.2024 | 10:30

Údolní

Nabitý program blanenských fotbalistů pokračuje. Po minulém týdnu, kdy stihli pohár i ligový duel, vyhlíží další dvě kola MSFL. První z nich je čeká už ve středu na hřišti nevyzpytatelného SFK Vrchovina.

Minulý týden skončila solidní výsledková série Blanska. Jihomoravští hráči vypadli z MOL Cupu po bojovném výkonu se Zlínem, načež nestačili ani v lize na Baník Ostrava B. Venkovní utkání pro ně skončilo vysokou porážkou 0:4, kvůli které klesli na čtvrtou příčku tabulky. „Musíme si říct, že jsme nepodali optimální výkon. Nemrzí to jenom mě, ale i hráče a celý realizační tým,“ přisvědčil kouč Petr Vašíček.

Na prohře se podle trenéra mohla podílet řada faktorů. „Měli jsme více kluků nachlazených, kteří si stěžovali, že se jim i špatně dýchá. Zároveň bylo málo hráčů na prostřídání, což se bohužel projevilo,“ uznal. Vašíček k tomu dodal, že nebyla vidět ani zarputilost, kterou se Blansko vyznačovalo v uplynulých zápasech. Pro mužstvo je navíc velkou výzvou poprat se s náročným rozpisem zápasů.

„Začátek sezóny byl dobrý a těžíme z nějaké euforie. Chceme dokázat, že nejsme žádný outsider. Nicméně menší počet hráčů a anglické týdny se fyzicky i psychicky určitě podepisují,“ zmínil Vašíček. Blansko přece jen v uplynulém týdnu absolvovalo dva duely, přičemž stejná porce ho čeká také teď v nejbližších dnech.

Vrchovina? Doma vždy silná

Ani další soupeř přitom nebude vůbec snadný. Blansko ve středu zamíří do Nového Města na Moravě, kde narazí na tamní SFK Vrchovina. Hráči z brány Moravského krasu se tam představili už během přípravy a odvezli si remízu 3:3. Přestože je tak Vrchovina v tabulce až třináctá, rozhodně bude nebezpečná. „Jde o těžkého soupeře, který vyznává fyzický fotbal. Doma jsou velice nepříjemní. Když jsme tam hráli přípravu, dokázali každou šanci proměnit,“ přiblížil Vašíček.

V uplynulém kole uspělo Nové Město 2:0 nad Znojmem. Trefoval se i útočník Tomáš Duba, jenž se vracel do sestavy po zranění. Mimo jiné má zkušenost i s Blanskem, kde byl minulé léto na zkoušce. „Nejedeme tam s poraženeckou náladou, to určitě ne. Sám jsem však zvědavý, jak následující dva zápasy zvládneme, abychom potom třeba měli chvilku času na odpočinek,“ uvažoval trenér Blanska.

Právě v sobotu 11. září bude pokračovat MSFL v Blansku, kam přijede Slovácko B. Zda se bude hrát zpět na Údolní, se ještě definitivně ukáže. „Příslib tam je, ale přírodě člověk neporučí. Když jsem tam byl naposledy v neděli, trávník se už zlepšil. Ještě se však dozvíme více,“ shrnul Vašíček.

Utkání Vrchovina–Blansko se uskuteční ve středu 8. září od 17 hodin. Duel hostí Vrchovina Aréna v Novém Městě na Moravě. Střetnutí budete moct sledovat prostřednictvím online přenosu ZDE, nebo videa ZDE.

Autor: Tadeáš Mima
Foto: Filip Ježek