2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Blanenští fotbalisté sehráli místo úterního tréninku utkání s Bystřicí nad Pernštejnem. Domácí tým v zápase jasně dominoval a už po prvním poločase si vybudoval tříbrankový náskok. Blansko pokračovalo v aktivitě i ve druhém dějství a výsledkem bylo sedm vstřelených branek. Za hosty korigoval z pokutového kopu Sklenář. Do utkání zasáhlo také pět dorostenců, kteří díky prvnímu startu v mužské kategorii získali cenné zkušenosti do budoucna.

přátelské utkání , 7. února 2023, FK Blansko - SK Bystřice nad Pernštejnem

7:1

3:0

SK Bystřice nad Pernštejnem

Branky: 9. Williams, 11. Spáčil, 28. Kapur, 48. Tulajdan, 52. Šedivý, 68. Holman, 69. Chloupek - 60. Sklenář (pen.)
Rozhodčí: Nejezchleb - Korčák, Pindryč

Nešetřil - Feik, Černý, Palacký, Porč - Dano, Spáčil - Williams, Smrčka, Farník Ondřej - Kapur
Střídali: Tulajdan, Holman, Šedivý, Šíp, Chloupek, Pernica, Dujka, Zouhar Dominik

Petr - Adamec, Svoboda, Toman, Vařejka Tomáš - Buršík, Vařejka Kamil - Matocha, Malý, Mazel - Sklenář
Střídali: Blaha, Chudoba, Dvořáček, Hofmann
Trenér: Pavel Blaha

Skóre se poprvé měnilo hned v 9. minutě. Za obranou Bystřice se zjevil Ondřej Farník, jehož pokus Petr ještě dokázal vyrazit, ale na dorážku dobíhajícího Williamse už nestačil - 1:0. O 2 minuty později už to bylo o dvě branky. Spáčil dostal od Palackého dlouhý pas za obranu a střelou k bližší tyči překonal Petra - 2:0.

Ve 14. minutě zkoušel za šestnáctkou pozornost bystřického brankáře útočník Kapur, Petr byl však připraven. Ve 20. minutě vybojoval nebezpečnou standardní situaci hostující Matocha. Stejný hráč svou střelu z přímého kopu nejprve napálil pouze do zdi, následně se z voleje opřel do odraženého míče a povedenou střelou pořádně protáhl Nešetřila, jenž vytěsnil míč na roh.

O pár minut později Buršík vysunul na pravém křídle Matochu, na jehož centr do vápna si z druhé vlny naběhl Kamil Vařejka a jeho střelu k pravé tyči fantasticky vyrazil Nešetřil. Z následného rohu se míč dostal opět k Vařejkovi, který ovšem těsně přestřelil. Uhodilo tedy na druhé straně. Ve 28. minutě Spáčil sklepl míč do křídla Williamsovi, který si obhodil obránce a předložil míč před prázdnou branku na hlavu Kapurovi. Srbský forvard se nemýlil a pohodlně navýšil vedení - 3:0.

Krátce nato byl opět v šanci Kapur. Po Feikově přízemním centru zakončoval z malého vápna, radost mu ale překazil skvělým zákrokem Petr. Hra se po zbytek poločasu odehrávala zejména před brankou Bystřice, žádná větší šance už ovšem v prvním dějství k vidění nebyla.

Domácí nepolevovali ani ve druhé půli. Krátce po změně stran Tulajdan přehodil Petra a bylo to už 4:0. V 50. minutě pálil z nadějné pozice nad branku Holman. O 2 minuty později se znovu měnilo skóre. Tulajdan sklepl míč uvnitř pokutového území proti noze Šedivému, který tvrdou střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři šanci - 5:0.

V 60. minutě se dočkali také hosté z Bystřice. Chloupek uvnitř pokutového území fauloval Matochu a z nařízené penalty se Sklenář nemýlil - 5:1. V 68. minutě pálil ve vápně Šedivý, míč se od tyče odrazil k nohám Filipa Holmana a ten jej uklidil do odkryté sítě - 6:1. O minutu se po přihrávce Šedivého prosadil střelou z hranice vápna Chloupek - 7:1.

V 73. minutě Blaha z přímého kopu jen těsně minul pravou tyč blanenské branky. O minutu později to zkoušel z otočky Buršík, Nešetřil neměl s jeho střelou větší potíže. V 77. minutě měli domácí k dispozici standardní situaci z hranice šestnáctky. K exekuci se postavil Holman a jeho dobře mířenou střelu přes zeď výborným zákrokem zlikvidoval Petr. Poslední šanci zápasu měl domácí Šedivý, jenž uvnitř pokutového území těsně minul levou tyč.

Blansko si tak po drtivém vítězství 7:1 připisuje třetí výhru v rámci zimní přípravy. Další utkání sehrají blanenští fotbalisté v sobotu 11. února, kdy se na Mlýnské utkají s Olympií Ráječko. Utkání startuje ve 12:30.