2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

První, druhý, třetí, čtvrtý. Takto jednoduše to fotbalistům Blanska naposledy padalo, když nastoupili proti Viktorii Otrokovice. Z venkovního hřiště si odvezli přesvědčivé vítězství 4:2 a ukázali, že střelecky umí být skutečně silní.

Co bylo jedním z klíčových faktorů úspěchu? Vynikající vstup do zápasu. Běžela totiž teprve devátá minuta, když balón vepředu doběhl Tomáš Machálek a začal s ním čarovat. Nejdříve si ho navedl na osu hřiště, odkud vyslal perfektní ránu do šibenice. A to nebylo ani zdaleka všechno, co hostující mančaft zvládl.

Hned minutu potom se Machálek opět urval v útoku a zvýšil náskok Blanska na 2:0. Tentokrát přijal pas z pravé strany a neomylně se trefoval do úplně odkryté brány. Jihomoravané tak kontrolovali utkání a věřili, že udělali klíčový krok ke třem bodům.

Série parádních gólů přitom pokračovala. Po dvaceti minutách duelu si vyťukali blanenští hráči celou defenzivu Viktorie a Jiří Tulajdan už měl otevřenou cestu přímo ke střelbě. S ní si poradil dokonale, a tak Blansko drželo luxusní vedení. A nutno dodat, že naprosto zaslouženě.

Otrokovice možná ani přes výrazné manko nic nevzdávaly a brzy snížily, jenže hra byla jasně na straně hostů. Potvrdilo se to ve druhé půli čtvrtou trefou svěřenců Petra Vašíčka, za něž mířil dokonale Marek Mach. Ten po vzoru slavného gólu Zlatana Ibrahimoviće vykoupal hned několik soupeřů a fantasticky zavěsil.

Podle blanenského trenéra pomohly týmu ke konečné výhře 4:2 rychlé branky. Díky nim se zlepšila atmosféra na trávníku. „Rozhodně se zápas nehodnotí špatně. Samozřejmě nám ale za stavu 3:1 hodně pomohl brankář, jenž chytil nějaké šance a nedopustil, aby se Otrokovice dostaly na kontaktní gól a aby nás pozlobily,” vyzdvihoval Vašíček.

Vydaří se Blansku podobně velkolepý výkon také na domácí půdě? Viktoria Otrokovice přicestuje na stadion v Údolní ulici v neděli 24. dubna. Utkání 25. kola MSFL startuje od 10.15, a všichni jste k němu srdečně zváni!

Autor: Tadeáš Mima