Blanenské fotbalisty dnes čeká dohrávka 24. kola MSFL na hřišti Hranic. Utkání mělo být původně sehráno v pátek 14. dubna, ale vzhledem k nepříznivému počasí a stavu hrací plochy bylo odloženo. Svěřence kouče Vorlického posilněné vítězstvím s Uherským Brodem nečeká rozhodně nic jednoduchého. Hranice si na podzim doma poradily například se silným Hodonínem a uhrály bezbrankovou remízu s vedoucí Kroměříží. Tým z Olomoucka z 9 jarních duelů vytěžil 8 bodů, a to 7 z nich na hřištích soupeřů. Naposledy překvapivě remizoval 1:1 v Hodoníně. Proti Blansku budou tedy Hranice chtít poprvé na jaře naplno bodovat před svým publikem. Poslední vzájemné měření sil dopadlo lépe pro hranické fotbalisty, když si z Údolní odvezli vítězství 3:1. Podaří se Blansku vrátit soupeři podzimní porážku? Dozvíme se v úterý 9. května od 18:00.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Hranice si jako nováček letošního ročníku MSFL nevedou vůbec špatně. Tým z Olomoucka měl na svém kontě po podzimní části, stejně jako blanenští, slušných 20 bodů.

Na jaře však mají svěřenci trenéra Romana Matějky poněkud rozkolísanou formu a z prvních 7 jarních zápasů mužstvo zvítězilo pouze dvakrát, když si shodným výsledkem 2:1 poradilo se Slováckem B a Uherským Brodem. Mezitím musely Hranice skousnout porážky s Vrchovinou (1:2), Frýdkem Místkem (0:2), Uničovem (1:3), Hlučínem (0:3) a Baníkem B (0:5). Z posledních dvou zápasů získali hraničtí 2 body za domácí remízu 1:1 s Frýdlantem a překvapivě brali bod za stejný výsledek i v Hodoníně.

Hranicím tedy aktuálně patří 15. místo v tabulce se ziskem 28 bodů se skórem 29:45, přičemž před domácím publikem tým vybojoval 16 bodů.

Co se týče pohybů v kádru, mužstvo opustili David Bezděk (Tatran Všechovice), Nikolas Tilkeridis (FK Krnov), David Heřmánek (SK Hrachovec) a zkušený Josef Pančochář (TJ Břidličná). V přípravě si navíc zlomil kotník záložník Vojtěch Pak a po operaci křížového vazu je obránce Adam Jasenský. Do mužstva naopak dorazili záložníci Ondřej Berčík (TJ Skaštice) a Daniel Grygar, který je v Hranicích na hostování z B-týmu olomoucké Sigmy.

Koncem března se objevila zpráva, že s týmem Hranic trénuje čtyřiatřicetiletý Tomáš Mičola, jehož si fanoušci mohou pamatovat z dresu Baníku Ostrava, Slavie Praha nebo francouzského Brestu. „Zatím bude jen trénovat. Vůbec nevíme, jak na tom bude. Po čtrnácti dnech vyhodnotíme, jestli zůstane, nebo půjde jinou cestou,“ poznamenal pro Moravskoslezský deník sportovní ředitel SK Hranice Marek Chudý. Zkušený záložník se k poslednímu dni přestupního období stal hráčem SK Hranice a všichni byli zvědaví, kdy poprvé vyběhne k soutěžnímu zápasu. Stalo se tak 23. dubna v utkání s Baníkem B, kdy naskočil z lavičky v 58. minutě. V následujících zápasech však v sestavě chyběl.

Nejzvučnějším jménem v kádru Hranic je mimo Mičolu útočník Jakub Rolinc, který je s 10 přesnými zásahy (hned 6 jich zaznamenal z pokutových kopů) nejlepším střelcem mužstva a řadí se i k předním kanonýrům celé soutěže. Hranický útočník se může pyšnit také čtyřiadvaceti prvoligovými starty, které nastřádal v olomoucké Sigmě a v Baníku Ostrava. Dalšími zajímavými hráči, kteří mají bohaté zkušenosti z MSFL, jsou obránce Filip Markovič a útočník Lukáš Hapal, kteří mají na svém kontě bezmála 130 startů v MSFL.

Utkání v Hranicích startuje v úterý 9. května od 18:00.

Sestava Hranic z posledního utkání s Hodonínem:

Tomečka – Vavřík (69. Berčík), Kundrát (C), Kuchař (84. Cagaš), Grygar, Beňa, Koláček (84. Marek), Rolinc, Markovič, Hapal (79. Dittmer), Vymětalík

Sestava Blanska z posledního utkání s Uherským Brodem:

Nešetřil - Chyla, Černý, Feik, Porč - Holman (80. Šíp) - Rajčinec (80. Abdellaoui), Smrčka (C) (62. Šedivý), Jaroš (72. Dani Lual), Tulajdan (72. Williams) - Kapur

Autor: Zdeněk Veselý ml.