Karviná B

Karviná B

Nedělní 27. kolo ligy zavádí fotbalisty Blanska na půdu vedoucího celku soutěže - Baníku Ostrava B. Domácí se mohou pyšnit fantastickou bilancí 17 výher, 7 remíz a pouze 3 porážek ve 27 utkáních, což odpovídá 58 bodům v tabulce a náskoku 8 bodů na druhé Zlínsko. Jediná porážka na jaře přišla hned v prvním zápase na půdě Karviné, jinak drží Baník krom jedné remízy šňůru 8 výher v řadě, zároveň už neinkasoval více než 580 minut! Poslední vzájmené měření sil dopadlo na podzim v Blansku remízou 0:0, bude tedy na co z podzimu navazovat. Nejlepším střelcem je s devíti přesnými zásahy Ondřej Chvěja, v závěsu se šesti brankami je potom blanenským fanouškům známý Reteno Elekana Guy. Blanenští vybojovali v minulém kole bod proti Uherskému Brodu a už 3 zápasy v řadě neprohráli. "Zápas bude hodně náročný. Soupeř bude určitě hodně běhavý, technický a nedá nám nic zadarmo," hodnotil nadcházející zápas obránce Dominik Blažík. Utkání na slavných Bazalech začíná v Ostravě v neděli od 10:15 hodin.

Autor - Adam Přikryl