3:0

Karviná B

3

0

Nový ročník MOL Cupu otevírá své brány. Blanenští fotbalisté zahajují svoji pouť v tomto poháru v předkole, kde narazí na tým z brněnských Bohunic, nováčka Divize D. Utkání startuje v sobotu 30. července od 10:15 hodin v Bohunicích.

Bohunice za sebou mají úspěšnou sezónu. Tým vedený Zdeňkem Partyšem ovládl Krajský přebor o 3 body před Kuřimí a zajistil si tak vstupenku do divizní soutěže. V ambiciózním klubu působí řada zajímavých jmen na manažerských a trenérských pozicích dobře známých pro fanoušky českého fotbalu. Jmenovitě například Luboš Kalouda, obchodní a marketingový ředitel klubu, nebo Marek Střeštík, který ještě v loňském roce za Tatran nastupoval, v současné době působí jako trenér u bohunických žaků.

Bohunický dres obléká hned několik hráčů, kteří prošli Blanskem. Opory předešlých let David Bednář a Jakub Šplíchal, mladíci Dominik Šmerda s Radimem Ševčíkem, dále pak David Petřík, Jakub Krejčíř a František Schneider, kteří v Blansku v minulosti strávili půl sezóny. Poslední jmenovaný působí rovněž v roli sportovního ředitele a je součástí realizačního týmu.

V přípravě se Bohunice střetly se čtyřmi soupeři. První zápas na půdě Pohořelic prohrály 2:3, následně si však spravily chuť a ovládly zápas s Lednicí v poměru 2:0. Třetí zápas s nám dobře známým Startem Brno skončil remízou 2:2, kterou Bohunice zachránily až v posledních minutách zápasu. Generálku na zápas s Blanskem sehráli bohuničtí s třetiligovým Uničovem. Tatran po dobrém výkonu podlehl silnému soupeři nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

Blansko se v přípravě poněkud trápilo a výsledkově se hledalo. Napomohla tomu však náročná letní příprava a také drobná zranění, která trápila klíčové hráče loňské sezóny. Trenéři tak doposud nemohli počítat s kompletním kádrem. Na první zápas s Hodonínem, který se výsledkově nepovedl (0:7), navázali naši fotbalisté zlepšenou hrou, avšak těsnou prohrou se Startem Brno (1:2). První výhra v přípravě tak přišla až proti Kunštátu (2:1), kterou zajistil minutu před koncem Chládek. Poslední přípravné utkání proti Rosicím už týmu herně i výsledkově vyšlo, když na hřišti svého rivala uhrál remízu 2:2.

Blansko bude chtít navázat na loňské pohárové tažení, kdy postupně přešlo z předkola přes Velkou Bíteš (3:1 po prodloužení) a v následném 1. kole si poradili se Startem Brno (2:0). Stopku blanenským vystavil až ve 2. kole poháru prvoligový Zlín, který na stadionu v Mlýnské ulici vyhrál 4:1.

Pohárový zápas na stadionu v Bohunicích začíná v 10:15. Postupující celek vyzve vítěze z duelu Rousínov - Bzenec na hřišti soupeře.