B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko poprvé v historii klubu zvládli úvodní utkání domácího Poháru. V rámci jeho 1. kola tak na stadion na Údolní zavítá atraktivní třetiligový soupeř 1. HFK Olomouc, jehož dres ještě na jaře oblékal blanenský David Bednář.
Poprvé v novodobé éře vyhrálo Blansko zápas v Českém poháru. Ta se píše od roku 2004, kdy se ve městě spojily kluby ČKD a ASK. Nečekaný postup si tým i s gólmanem Juranem v útoku vybojoval v Hodoníně. Už pořádně vousatý byl poslední blanenský postup. V červenci 1996 vyhrálo tehdejší ČKD v předkole Poháru ČMFS v Židenicích 2:1, aby následně vypadlo s LeRK Prostějov. Znovu se objevilo Blansko v "pavouku" národního poháru až v sezoně 2007/08. Postupně však nestačilo na Mutěnice, Břeclav, 1. HFK Olomouc ani Bystrc.

Dílčí úspěch zaznamenalo až minulou neděli v Hodoníně, kde vyhrálo 2:1. Oba góly zaznamenal obránce David Müller. V 17. a 32. minutě se prosadil hlavou po rohových kopech Martina Pokorného a odpověděl tak na brzkou Ondryášovu trefu.

Oba soupeři se v domácím poháru střetli před čtyřmi roky. Na hřišti TJ Vavřinec se tehdy z postupu do dalšího kola radovali Holičtí, kteří porazili Blansko 3:0. Z lavičky je tehdy vedl populární trenér Petr Uličný. V sezóně 2011/2012 oblékal dres 1. HFK Olomouc obránce Petr Čoupek, který i v novém ročníku divize bude nastupovat za Blansko. Pokud se podaří všechny formality včas vyřídit, neměl by zkušený bek chybět v základní sestavě.

Velké zemětřesení přes léto proběhlo v kádru fotbalové Holice. Účastník Moravskoslezské fotbalové ligy po nepříliš vydařené uplynulé sezoně výrazně obměnil kádr a v novém ročníku třetí nejvyšší soutěže bude chtít spoléhat především na mladé ambiciózní hráče. „Rozhodli jsme se pro určité změny v tom smyslu, že jsme vsadili na mladé fotbalisty s ambicemi hrát vyšší soutěž. Je pro nás důležité, aby tyto ambice přeměnili ve výkony na hřišti a o ambicích jenom nemluvili," prohlásil trenér Holice Jiří Derco.

V kádru, který v uplynulém ročníku MSFL obsadil desátou příčku, jsou jen brankář Lukáš Arbeit, obránci Jaromír Lukášek a Jan Hlavica a záložníci Petr Štěpánek, Jiří Bernard, Jan Šuba a Ondřej Buček. Na olomouckém předměstí tak již nepokračují zkušení fotbalisté jako například Tomáš Dadák, David Bednář, Libor Žondra nebo Marek Heinz. Z hostování se do Holice vrátili na zkoušku brankář Filip Mucha a útočníci David Hornich a Gianpaolo Pezzotti. Mezi nováčky se v kabině objevili obránci Jakub Můčka ze Sigmy Olomouc, dále pak Pavel Drbal a Dalibor Dvořák ze Zbrojovky Brno. Ze záložní řady pak David Bača a David Dvorský, rovněž ze Sigmy. Na zkoužce je v Holici také útočník Ondřej Ullmann, který loni na podzim oblékal dres Blanska. „Mužstvo by mělo být hodně mladé a mělo by se prezentovat běhavým fotbalem," prozradil svoji vizi trenér Derco.

Utkání 1. kola Poháru České pošty FK Blansko - 1. HFK Olomouc se hraje v sobotu 26. července od 17:00 na stadionu na Údolní (rozhodčí utkání: Trávníček - Kondler, Běhal). Postupující by ve 2. kole, které je na programu ve středu 13. srpna od 17:00, přivítal v domácím prostředí lepšího z dvojice Brumov - Frýdek-Místek.

ONLINE změny stavu

FK Blansko - 1. HFK Olomouc

Předkolo Poháru České pošty

neděle 20. července 2014, 17:00