Se zbytky sil nastupovali fotbalisté Blanska k poslednímu podzimnímu kolu. Se zlínským B-týmem si nakonec neporadili a kvůli těsné prohře přezimují se sedmadvaceti body. O pocity ze zápasu nebo o další program mužstva se podělil trenér Petr Vašíček.

Poslední duel podzimu znamenal porážku s rezervou Zlína. Jak hodnotíte bitvu?
Trochu se vracíme týden nazpátek, i když minule proti Hlučínu podle mě byla z naší strany větší kvalita, co si budeme vykládat… Od začátku jsme si říkali, že nás v tomto počasí čeká neúprosný souboj. Zlín posílil na postech, kde potřeboval – tedy na stoperovi a defenzivním záložníkovi. Hráči, kteří mají ligové kvality, dobře organizovali celý mančaft a těžko jsme se k nim dostávali.

Co podle vás rozhodovalo?
Bylo to o jedné šanci, kterou jsme ve druhé půlce z kopačky Marka Macha nedali. Soupeř potrestal naši chybu a potom už nebyla síla výsledek zvrátit. Je to samozřejmě škoda, nicméně baterky už jsou asi vybité. Hlavně v první polovině podzimu jsme si i možná vybrali nějaké štěstí, zatímco teď k zápasům chyběla síla.

Na trávník šel i Miroslav Kroutil, který se vrátil po zranění. Bylo snazší skládat sestavu, když ubyl hráč z marodky?
Především jsme věděli, že nezvládne celý zápas. Trénuje s námi asi čtrnáct dnů a mohli jsme počítat s tím, že může naskočit pouze na nějakou část utkání. Když se skóre vyvíjelo nepříznivě pro nás, chtěli jsme nějakou změnu, ale efekt to nemělo. Bohužel se nedostal do hry.

Když se vrátíme ke gólové situaci Zlína, dalo se udělat něco lépe?
Náš brankář říkal, že při situaci se shodou okolností zrovna Kroutil zohnul, respektive minul balón, což je potom těžké dohrávat. Míč byl nízký a mohli jsme ho bez problémů odehrát, následně však šel přes celou branku. Tam už přichází souboj jeden na jednoho a těžko se akce brání. Asi před týdnem jsme se bavili, že ze standardních situací dostáváme hodně gólů. Budeme to muset zlepšit do jarní fáze, aby se podobné věci nestávaly.

Byť se zraněním, opět nastoupil Petr Nešetřil. Několika zákroky tým podržel, jak jste viděl jeho výkon?
Neřekl bych, že by Petr nemohl chytat, ale samozřejmě půjde teď na operaci s kýlou. Když ho vidíme na trénincích, při chytání ho zranění nelimituje. Spíše se tak děje při výkopech, jež nejsou úplně ideální. Jinak ovšem prokázal kvalitu a pomohl nám. Větší počet šancí soupeře musíme brát i tak, že přišly už po trefě Zlína, tedy do otevřené obrany a gólman musel být ve větší permanenci.

Skončila podzimní fáze MSFL. Co čeká tým do konce kalendářního roku?
Konec podzimu nás trochu mrzí. Když to řeknu trochu lidově, byli jsme napapaní a chtěli třicet bodů. I když málokdo by před sezónou řekl, že jich teď budeme mít 27. Měli jsme dvě domácí utkání a bohužel jsme ani jedno výsledkově nezvládli, což je strašná škoda. Co se týče našeho programu, do prvního týdne v prosinci budeme trénovat. Čeká nás Memoriál Dana Němce a ještě dva přátelské zápasy. V nich chceme vyzkoušet nějaká nová jména, abychom je viděli při hře. Půjde o duel s Vyškovem venku a doma na umělé trávě se Znojmem.

Autor: Tadeáš Mima