B r n o / B l a n s k o - Mnohem pozitivnější dojmy než před rokem měl z úvodního tréninku A týmu FK Blansko jeho trenér Jiří Hajský. Na zahajovací tréninkové jednotce totiž přivítal 15 hráčů včetně dvou nových tváří. Blanenský kouč se rovněž vyjádřil k odchodu zkušeného Josefa Mašky.
Jak jste se těšil po měsíčním volnu na zahájení přípravy?

Člověk si během přestávky odpočine, získá zase novou chuť do další práce a je jak se říká správně nažhavený. Z tohoto pohledu jsem se tedy na zahájení přípravy těšil.

Na rozdíl od loňské je účast na prvním tréninku hojnější.

Určitě. V loňském roce nás tady bylo devět, z toho ještě čtyři hráči B týmu. Letos zde jsou, když nebudu počítat omluvené hráče, všichni, se kterými počítáme.

Kádr opustila čtveřice hráčů Ondřej Skoupý, David Presl, David Michálek a zkušený Josef Maška. Jaké jsou důvody jejich odchodu?

U prvních třech zmíněných hráčů jsme se takto dohodly s vedením klubu v návaznosti na jejich výkonnost v podzimní části a také na základě skutečnosti, že klub chce spoléhat na více hráčů, kteří budou kmenoví. Odchod Pepy Mašky mne samozřejmě mrzí. Hrál pozitivní roli v kabině i na hřišti a mladší hráči se od něho mohli učit. Na jeho post přichází Jakub Šplíchal, který se vrací z hostování a Petr Čoupek. Můžeme zde použít také Davida Müllera. Vzhledem k této konkurenci by Pepa neměl jisté místo v základní sestavě. Navíc nedošlo k dohodě o jeho dalším působení u nás s Ráječkem. Chtěl bych Pepovi poděkovat za práci, kterou v Blansku odvedl a zároveň mu popřát, aby se mu v jeho další kariéře dařilo. Doufám, že se s ním Blansko důstojně rozloučí.

Jaká budu skladba tréninků?

Budeme trénovat třikrát týdně. V pondělí využijeme umělou trávu areálu Nordic Brno za Boby centrem. V úterý je na programu tělocvična Obchodní akademie v Blansku. Ve čtvrtek se pak budeme připravovat v našich podmínkách na stadionu na Údolní.

Hráče čeká nepopulární nabírání fyzické kondice. Jakou část přípravy bude její nabírání tvořit?

Zimní příprava bude trvat dva a půl měsíce, takže jeden měsíc se budeme určitě kondici různou formou nabírat. Věřím, že kluci budou na jaro dobře připraveni.

První přípravné utkání hrajete až 25. ledna.

Chceme něco odtrénovat, aby hráči získali určitou jistotu. Přeci jen by bylo i větší riziko eventuálního zranění.

Děkujeme za rozhovor.